INFORMACJA

Od 1 stycznia 2023 r. wszelkie aktualne informacje związane z funkcjonowaniem naszej Szkoły
publikowane będą na nowej stronie na portalu gov.pl. pod adresem:
https://www.gov.pl/plastykkrosno

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Miriem Ben Hajkalifa

Miriem Ben Hajkalifa

Miriam Ben Hajkalifa zainspirowana zadaniem z trzeciej klasy, gdzie mieliśmy stworzyć lampę z materiału jakim jest papier, postanowiła poniekąd powtórzyć ale i jednocześnie rozwinąć to zagadnienie. Zdecydowała, że zrobi zestaw trzech abażurów. Będą one wykonane w technice wikliny papierowej, technika ta oparta jest na wyplataniu przedmiotów z cienkich rureczek papieru. Do tego używany jest zarówno zwykły papier gazetowy tak jak jest w przypadku Miriam, czy też ulotki lub inne rodzaje papierów. Arkusze wybranego materiału zwijane są w cienkie rurki za pomocą patyczków do szaszłyków, następnie łączy je się z sobą wplatając określony kształt. Zaletami tworzenia w tej technice są znikome nakłady pieniężne, dbanie o środowisko oraz to, że przedmioty są bardzo trwałe.

Jesteś tutaj: Home Pracownie Fotografia Miriem Ben Hajkalifa

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.