INFORMACJA

Od 1 stycznia 2023 r. wszelkie aktualne informacje związane z funkcjonowaniem naszej Szkoły
publikowane będą na nowej stronie na portalu gov.pl. pod adresem:
https://www.gov.pl/plastykkrosno

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Scena pełna obrazów Chagalla

   W ramach XXXIII Krośnieńskich Spotkań Teatralnych krakowski teatr "Groteska" zaprezentował spektakl "Hommage a Chagall".

To znane już na świecie przedstawienie należy uznać, za największe wydarzenie tegorocznych spotkań. Mieliśmy niezwykłą ucztę estetyczną.

    Historia miłości Chagalla i Belli została opowiedziana bez słowa. Reżyser i twórcy "mówią" muzyką, światłem, ruchem, charakteryzacją. Udało się im w ten sposób bardzo wiernie oddać świat Marca Chagalla z charakterystycznymi motywami i tematami jego twórczości.

    W rozmowie po spektaklu reżyser stwierdził, że przygotowując spektakl nie myślał o biografii artysty natomiast skupił się na obrazach Chagalla, które w ogóle są opowieścią o miłości. Oczywiście autor nie mógł zupełnie oderwać fabuły od rzeczywistości. Stąd wiele odniesień do historii XX wieku.

    Pragnę podziękować organizatorom spotkań za wspaniały gest wobec szkoły. Mogliśmy zakupić bilety za naprawdę symboliczną cenę. Mogliśmy za 10 zł, obejrzeć spektakl, na który przyjechali widzowie z Krakowa, gdyż tam nie można "dostać" biletów. Tym bardziej jest mi po prostu wstyd, że tak niewiele osób ze społeczności naszej szkoły skorzystało z tej oferty i obejrzało ten wspaniały, niezwykły spektakl.


                                                                                                  Zbigniew Gleń

Jesteś tutaj: Home Z pamiętnika dyrektora Scena pełna obrazów Chagalla

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.