INFORMACJA

Od 1 stycznia 2023 r. wszelkie aktualne informacje związane z funkcjonowaniem naszej Szkoły
publikowane będą na nowej stronie na portalu gov.pl. pod adresem:
https://www.gov.pl/plastykkrosno

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Jak miło

Taka myśl często ostatnio towarzyszy mi w pracy. Pojawia się ona gdy otrzymuję telefony i e-maile informujące o sukcesach uczniów i absolwentów naszej szkoły.

I tym ostatnim chcę poświęcić parę kolejnych zdań. Pięć dni temu otrzymałem wiadomość o zdobyciu III nagrody w konkursie Fundacji REPI przez Krzysztofa Bryneckiego. Absolwent z 2000 roku wykonał komiks, który bardzo spodobał się jurorom. Obecnie Krzysztof jest pracownikiem krośnieńskiego BWA i czynnym twórcą.

K.Brynecki

Serdecznie Krzysiu gratuluję nagrody i życzę dalszych sukcesów (szczegółowe informacje oraz fragment nagrodzonego komiksu można znaleźć TUTAJ).

Takie same życzenia kieruję do piątki absolwentów, których prace zagościły w lutym br. w "Piwnicy PodCieniami". Edyta Dufaj, Tomek Tajak, Dominika Jasińska, Joanna Florek i Magda Szyszlak to absolwenci sprzed 5 lat. Obecnie kończą studia na krakowskich uczelniach. Zajmują się malarstwem, fotografią, rzeźbą, grafiką, konserwacją dzieł sztuki. Wspólnie uczestniczą w wystawach, plenerach i konkursach. Łączy ich przyjaźń i zainteresowania. Prezentowana wystawa była wspaniała, a jeszcze wspanialsza była atmosfera podczas wernisażu (szkoda, że tak niewielu pracowników szkoły w nim uczestniczyło). Takie spotkania, takie rozmowy są największą nagrodą za pracę i pozwalają mi powiedzieć, że nie żałuję ani jednego dnia, który poświęciłem krośnieńskiemu plastykowi.

WYSTAWA5

Na zakończenie pragnę wspomnieć o jeszcze jednym sukcesie naszego absolwenta. Janusz Jasiński ukończył ASP we Wrocławiu. Znalazł się wśród wyróżnionych autorów prac magisterskich. Od 4 lat gdańska ASP organizuje wystawę najlepszych prac dyplomowych. Do wystawy rokrocznie zapraszane są akademie sztuk pięknych z Gdańska, Katowic, Krakowa, Warszawy, Łodzi, Wrocławia i Uniwersytet Artystyczny z Poznania. Każda uczelnia mogła zaprezentować dylomowe prace magisterskie. W tej edycji zgłoszono 27 prac.

Janusz Jasiński

Źródlo: Wiadomości ASP

Janusz Jasiński otrzymał wyróżnienie honorowe za rzeźbę zatytułowaną "Ukryte geometrie. Forma z wykorzystaniem geometrycznej siatki przestrzeni". Gratuluję Januszowi sukcesu i myślę, że jeszcze nie raz będziemy mogli podziwiać Jego nowe prace i cieszyć się z kolejnych osiągnięć.

A dlaczego o tym wszystkim piszę?

Cieszą mnie sukcesy naszych byłych uczniów, chcę obecnym uczniom udowodnić, że trzeba i warto solidnie pracować.

Pragnę także władzom lokalnym uświadomić, że rozgłos Krosnu przynoszą nie tylko uczniowie jednego liceum i jednej formacji tanecznej.

 

Zbigniew Gleń

Jesteś tutaj: Home Z pamiętnika dyrektora Jak miło

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.