INFORMACJA

Od 1 stycznia 2023 r. wszelkie aktualne informacje związane z funkcjonowaniem naszej Szkoły
publikowane będą na nowej stronie na portalu gov.pl. pod adresem:
https://www.gov.pl/plastykkrosno

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

30-lecie Szkoły!


29 października 2010 roku w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbyła się uroczysta gala wieńcząca obchody 30-lecia naszego zacnego liceum. Minęło 30 lat - aż lub tylko 30 lat... Ale jakże pięknych, barwnych, ciekawych, jedynych...

Swą obecnością zaszczycili nas liczni goście, którym po raz kolejny, ale niezwykle szczerze dziękujemy. Słowa podziękowania kierujemy również do uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie oraz ich opiekunów za uświetnienie gali niezwykle klimatycznym koncertem. Było nam niezmiernie miło gościć wszystkich przybyłych w tym wyjątkowym dla nas dniu. Wasza obecność miała dla nas ogromne znaczenie.

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia albumów fotograficznych ze zbiorów nauczycieli. Absolwentów najstarszych roczników prosimy o dokonywanie wpisów pomagających ustalić czas powstania fotografii, opis wydarzenia, oraz rozpoznania osób przedstawionych na zdjęciach.

Album ze zbiorów dyrektora Zbigniewa Glenia  prezentacja zdjęć w formie pokazu slajdów

Album ze zbiorów  Anny Świst prezentacja w formie pokazu slajdów

Album ze zbiorów Ewy Borcz prezentacja w formie pokazu slajdów

Opowieść dyrektora o 30-latach Liceum Plastycznego w Krośnie 

Galeria zdjęć z obchodów Jubileuszu 30-lecia LP


 To już 30 lat, to tylko 30 lat


30 lat istnienia szkoły skłania do refleksji. 25 lat kierowania pracą tej szkoły upoważnia mnie do „podzielenia się" tymi refleksjami. Przeżywamy czas wspomnień, przywoływania tradycji, czas odnawiania pamięci, przecież nie tak odległej.
To tylko 30 lat, które w historii ludzkości są chwilą. Natomiast w historii szkoły to plejada wspaniałych Nauczycieli, ich Uczniów i wspólnych dokonań. 30 lat funkcjonowania liceum plastycznego to czas poszukiwań, doświadczeń i radości w oparciu o entuzjazm i pracowitość młodych utalentowanych ludzi. To także okres zmagań, zwątpień i porażek, lecz nigdy odejścia od Prawdy i Nadziei.
Jubileusz jest okazją do zaprezentowania dorobku naszej szkoły. Jednocześnie kieruje myśli ku przyszłości. Uczniowie obecnie podejmujący naukę w naszym liceum są w znacznie lepszym położeniu od poprzedników. Mogą nawiązywać do tradycji szkoły, na którą składają się doświadczenia minionych 30 lat. Owa tradycja nie może być tylko formą retrospekcji, lecz powinna stanowić twórczy składnik kształtowania nowej rzeczywistości.
Szkoła artystyczna musi mieć swój indywidualny charakter i klimat. Tworzenie go nie jest rzeczą łatwą. Przecież tutaj młodzież uczy się odczuwania i rozumienia piękna. Tu rozpoczynają pościg za ideałami. To tutaj współpraca, mistrza i ucznia pozwala zachować indywidualne formy wypowiedzi eksponujące temperament, osobowość, doświadczenie i wiedzę młodych ludzi.
Dążymy do tego, aby absolwent naszej szkoły był świadomym odbiorcą dóbr kultury i świadomym twórcą. Oczywiście mej refleksji towarzyszy uczucie niespełnienia a jednocześnie przekonanie o konieczności osiągania wyżej wymienionych celów.

Dyrektor Zbigniew Gleń


Jesteś tutaj: Home Kontakt Uncategorised 30-lecie Szkoły!

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.