INFORMACJA

Od 1 stycznia 2023 r. wszelkie aktualne informacje związane z funkcjonowaniem naszej Szkoły
publikowane będą na nowej stronie na portalu gov.pl. pod adresem:
https://www.gov.pl/plastykkrosno

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Brzozowscy w Krośnie

18 marca  2022 roku to szczególny dzień w szkolnym kalendarzu naszego Plastyka. Przede wszystkim mogliśmy w tym dniu uczestniczyć w wernisażu towarzyszącemu wystawie: „Brzozowscy, Barbara Gawdzik- Brzozowska- wczesne rysunki i Tadeusz Brzozowski prace z kolekcji Rodziny”, podziwialiśmy prace rysunkowe i malarskie naszego patrona Tadeusza Brzozowskiego i jego małżonki.

Prezentowane dzieła stanowią część zbiorów rodziny Brzozowskich, które dzięki Ich życzliwości a zwłaszcza dzięki zaangażowaniu Pana Wawrzyńca Brzozowskiego zostały udostępnione w krośnieńskim BWA. Na wernisażu mogliśmy poznać członków rodziny, którzy zaszczycili i uświetnili swoją obecnością wieczorne spotkanie w BWA. Uczestniczyły w otwarciu wystawy władze miasta Krosna, przedstawiciele Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dyrektorzy instytucji kultury, absolwenci, pedagodzy, uczniowie szkoły oraz sympatycy twórczości przedstawianych na wystawie artystów.

Wcześniej  w tym dniu w budynku szkoły na zaproszenie dyrekcji gościła wnuczka profesora T. Brzozowskiego pani Karolina Brzozowska, która odwiedzając szkołę, poznawała pedagogów, uczniów, specyfikę szkoły oraz dzieliła się swoimi wspomnieniami o dziadkach. Społeczność szkoły miała okazję uczestniczyć w zorganizowanym w tym dniu spotkaniu okolicznościowym, obecni byli: wspomniana już pani Karolina Brzozowska i pan Wacław Kuczma dawny pedagog PLSP w Miejscu Piastowym, a obecnie dyrektor Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.  Pan Wacław Kuczma przywołał wspomnienia z czasów nadania szkole imienia T. Brzozowskiego, był zaangażowany w to dzieło. Przedstawił prezentację multimedialną  z wybranej twórczości światowej sławy artystki Mariny Abramowicz. Pan Wacław organizował wystawę artystki w  Centrum Sztuki Współczesnej „ Znaki Czasu” w Toruniu. Prezentacja i wykład były bardzo ciekawe i interesujące i spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że ten szkolny dzień stał się wyjątkowy i  niepowtarzalny - na długo zapadnie w naszej pamięci.
Poniżej przedstawiam album fotograficzny z tego wydarzenia.

Grzegorz Tomkowicz

 

GALERIA ZDJĘĆ - TUTAJ

Jesteś tutaj: Home Aktualności Brzozowscy w Krośnie

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.