INFORMACJA

Od 1 stycznia 2023 r. wszelkie aktualne informacje związane z funkcjonowaniem naszej Szkoły
publikowane będą na nowej stronie na portalu gov.pl. pod adresem:
https://www.gov.pl/plastykkrosno

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Aktualności

INFORMACJA

W związku z rozwojem rządowej platformy usług e-administracji - gov.pl niniejsza strona internetowa Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. T. Brzozowskiego w Krośnie nie będzie aktualizowana i tym samym nie będą na niej publikowane nowe treści. Pozostanie aktywna do końca czerwca 2023 roku. Od 1 lipca 2023 bieżący adres strony internetowej będzie automatycznie przekierowywał na nowy adres strony internerowej w portalu gov.pl (www.gov.pl/web/plastykkrosno).

 Od 1 stycznia 2023 r. wszelkie aktualne informacje związane z funkcjonowaniem naszej Szkoły publikowane będą na nowej stronie na portalu gov.pl. pod adresem: https://www.gov.pl/plastykkrosno

Od dnia 5 stycznia 2023 serwis www.gov.pl/web/plastykkrosno będzie pełnił również funkcję Biuletynu Informacji Publicznej Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. T. Brzozowskiego w Krośnie.

Portal gov.pl jest głównym serwisem polskiego rządu, w którym w jednym miejscu można znaleźć informacje na temat ministerstw i wielu innych instytucji publicznych. Wszystkie zbudowane są w tym samym wysokim standardzie spełniającym wymogi bezpieczeństwa i dostępności cyfrowej.

Wesołych Świąt!

Zbliża się wyjątkowy czas Świąt Bożego Narodzenia
życzę
Uczniom, Rodzicom, Opiekunom, Pracownikom, Emerytom aby upłynęły One w zdrowiu, radości i ciepłej, niepowtarzalnej rodzinnej atmosferze.

Niech te Święta przyniosą Nam Wszystkim wiele nadziei, miłości i optymizmu.

Nadchodzący 2023 Rok niech będzie okresem obfitującym w szczęście, pomyślność, wytrwałość. Niech daje Nam nadzieję na powrót do normalności w każdej jej postaci.

Zbigniew Gleń

 

Nagrodzona kartka świąteczna autorstwa Weroniki Warzechy
Kartka autorstwa Weroniki Warzechy, nagrodzona w "Konkursie na kartkę świąteczną" organizowanym przez Fundację Rodziny Staraków

Spotkanie z Wolontariuszkami z Europejskiego Korpusu Solidarności

W środę 9 listopada mieliśmy przyjemność gościć w murach naszej szkoły cztery wolontariuszki: Marynę z Ukrainy, Mathilde z Francji, Salome z Gruzji oraz Busrę z Turcji. Przebywają one obecnie w BWA Krosno w ramach programu Europejski Korpus Solidarności. Wszystkie mają doświadczenie w kulturze, sztuce oraz działaniach społecznych. Cała społeczność szkolna miała niepowtarzalną okazję wysłuchać prezentacji na temat sztuki każdego z wyżej wymienionych krajów, kulinariów danego kraju czy regionu a także doświadczeń międzynarodowych i specyfiki krajów każdej z praktykantek.

Był to niesamowicie owocnie spędzony czas. Uczniowie wysłuchali wszystkich prezentacji z ogromnym zainteresowaniem. Mieli również okazję do zadawania pytań i rozmowy z wolontariuszkami. Warto tutaj również wspomnieć, że w każdy czwartek dziewczyny prowadzą spotkania dla młodzieży w BWA o tematyce m.in. gry i zabawy z ich krajów, kawiarenki językowe, zajęcia modowe, spotkania literackie itp.

Pięknie dziękujemy i serdecznie zapraszamy

Patrycja Wojnar

 

korpus solidarności
korpus solidarności
korpus solidarności
korpus solidarności
korpus solidarności

Śpiewać Plastyk może

17 listopada pięcioro uczestników: Oliwia Garbacik, Daria Rajchel, Zuzanna Niebieszczańska, Ronja Harasim oraz Tomasz Nycz reprezentowało nasze liceum na XV Powiatowym Przeglądzie Piosenki Obcojęzycznej zorganizowanym przez Ośrodek Kuktury w Dukli.

Wszyscy uczniowie zaprezentowali się wspaniale - każdy podkreślił swoją indywidualność doborem doskonałego repertuaru.

Wyróżnienie w konkursie otrzymała Daria Rajchel z klasy III, natomiast Zuzannie Niebieszczańskiej również z klasy III przypadło w udziale II miejsce. Pozostali uczniowie docenieni zostali za prezencję oraz zdolności nie tylko wokalne, ale także aktorskie.

Wszystkim reprezentantom należą się wyrazy uznania oraz wielkie gratulacje.

Jesteście cudowni!

Patrycja Wojnar

 

 

śpiewać plastyk może
śpiewać plastyk może

Czytaj więcej...

Szkoła do hymnu 2022

W przeddzień Święta Niepodległości, symbolicznie o godzinie 11:11, wspólnie z innymi szkołami z całej Polski odśpiewaliśmy uroczyście hymn narodowy. Następnie klasa druga przedstawiła zebranej społeczności szkolnej historię zrywów niepodległościowych i walki o wolność jako wspólną sprawę różnych środowisk, w tym artystycznych. W tym roku Mazurek Dąbrowskiego wybrzmiał szczególnie ze względu na dwusetną rocznicę śmierci jego autora i ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rok Józefa Wybickiego.

Świętowanie w dniu 11 listopada przez długie lata było zakazane. Dopiero od 1989 r. możemy cieszyć się wolnością. Nie zapominajmy o tych, którym ją zawdzięczamy i z dumą patrzmy w przyszłość.

Laura Gużkowska

 

szkola do hymnu
szkola do hymnu

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Home Aktualności

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.