Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Dawid Królicki

Krolicki

Dawid Królicki jest uczniem czwartej klasy Liceum Plastycznego w Krośnie. Specjalizuje się w snycerstwie. Jednakże, oprócz zdania egzaminu maturalnego jego celem jest ukończenie pracy dyplomowej na zakończenie szkoły.

 

Krolicki 1

Tematem jego pracy jest taniec. Dawid, inspirując się dziełami różnych artystów, stworzył własną wizję tańca. Przed rozpoczęciem realizacji pracy, stworzył wiele szkiców rysunkowych, fotografii oraz model gliniany. Dzięki zgromadzonym zasobom Dawid mógł zabrać się do pracy.

Krolicki 2

Istotną sprawą, dla każdego rzeźbiarza, jest dobór odpowiednich narzędzi. Dawid sam dba o swój ekwipunek. Starannie przygotowuje sobie dłuta do pracy. Ostrzy je powoli, z ostrożnością, aby nie uszkodzić narzędzia. Dopiero po idealnym wykończeniu narzędzia może użyć go w pracy.

Krolicki 3

Praca dyplomowa Dawida jest dość nietypowa, wymagająca niekonwencjonalnych metod wykonywania. Dawid  wykonuje  ją z drewnianych części, osadzonych na metalowej konstrukcji. Autor odrzucił pomysł wykonania rzeźby z jednego pnia, gdyż stwierdził że będzie to zbyt trudne.

Krolicki 4

Pierwszym etapem jego pracy jest obróbka wstępna materiału, polegająca na wydobyciu kształtów poszczególnych części ciała. Dopiero po wyrzeźbieniu ich może je osadzić na konstrukcji, tworząc całą pracę.

krolicki 5

Praca ta jest trudna, ciężka i wyczerpująca, jednakże Dawid jest na tyle zorganizowany, że wiąże koniec z końcem.

                                                                                                                                                                                     fot. i tekst   Michał Misiura

 

Jesteś tutaj: Home Pracownie Fotografia Dawid Królicki

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.