Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

O szkole

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie jest pięcioletnią szkołą artystyczną II stopnia. Organem prowadzącym szkołę i sprawującym nadzór jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szkoła prowadzi kształcenie w specjalnościach formy rzeźbiarskie, aranżacja przestrzeni i formy użytkowe oraz specjalizacjach snycerstwo, aranżacja wnętrz oraz projektowanie wyrobów artystycznych.

Nauczanie artystyczne idzie w parze z edukacją ogólną w zakresie liceum ogólnokształcącego.

Kończący szkołę uczeń uzyskuje tytuł zawodowy plastyk, a po zdaniu egzaminu maturalnego świadectwo dojrzałości.

Obecnie w liceum zdobywa wiedzę i umiejętności 118 uczniów. Zatrudnionych jest 24 nauczycieli i 11 pracowników administracji i obsługi.

Jesteś tutaj: Home O szkole