Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

O szkole

Liceum Plastyczne im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie jest czteroletnią szkołą artystyczną II stopnia. Organem prowadzącym szkołę i sprawującym nadzór jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szkoła prowadzi kształcenie w specjalności formy użytkowe. W ramach tej specjalności, liceum kształci w dwóch specjalizacjach: snycerstwo i wyroby unikatowe. Ta druga specjalizacja jest realizowana tylko w naszej szkole.

Nauczanie artystyczne idzie w parze z edukacją ogólną w zakresie liceum ogólnokształcącego.

Kończący szkołę uczeń uzyskuje tytuł zawodowy plastyk, a po zdaniu egzaminu maturalnego świadectwo dojrzałości.

Obecnie w liceum zdobywa wiedzę i umiejętności 118 uczniów. Zatrudnionych jest 24 nauczycieli i 11 pracowników administracji i obsługi.

Jesteś tutaj: Home O szkole