Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Plener w Rymanowie - Zdroju

Słoneczny wtorek 17 października druga klasa spędziła na plenerze rysunkowo - malarskim w Rymanowie - Zdroju. Zajęcia odbywały się przy współudziale dzieci i młodzieży z sanatoryjnego Zespołu Szkół Specjalnych. Naszym przewodnikiem był Pan Wojciech Zagórski - opiekun zdrojowej Galerii Sztuki, którą zwiedziliśmy zaraz po przyjeździe. Galeria, oprócz bieżącej działalności wystawienniczej, posiada ekspozycję stałą artystów lokalnych. Pan Wojciech, okazał się skarbnicą wiedzy o Rymanowie  - Zdroju i uraczył nas opowieściami o historii uzdrowiska.

Rymanowskie jesienne pejzaże zachwyciły nas bogactwem barw, światłocieni, form oraz niepowtarzalną perspektywą zabytkowych obiektów sanatoryjnych, otoczonych wspaniałą przyrodą. Po wyborze motywów, w ruch poszły ołówki, pastele, farby akrylowe i akwarele. Towarzyszyli nam uczniowie miejscowego Zespołu Szkół Specjalnych, którzy otrzymali wyjątkową okazję pracy w plenerze z adeptami plastyki. Używali kredek sepii - techniki wymagającej, ale po konsultacjach z nami, radzili sobie całkiem nieźle.

Plener zakończył się obfitym obiadem, pozostawił jednak odczucie niedosytu artystycznego, ze względu na krótki czas trwania. Żyjemy nadzieją, że będziemy mieli jeszcze okazję do dłuższego twórczego pobytu w Rymanowie - Zdroju, aby piękno tego miejsca mogło zyskać w naszych pracach pełnię wyrazu.

Tekst i zdjęcia: Paweł Leszega

 

Jesteś tutaj: Home Aktualności Plener w Rymanowie - Zdroju