Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

XXV Ogólnopolski Plener Rysunkowo - Malarski

Między 10 a 24 września br. w miejscowości Grochowy (gmina Rychwał) odbył się Jubieuszowy XXV Ogólnopolski Plener Rysunkowo - Malarski im. Krystyny Drążkiewicz dla Najzdolniejszych Uczniów Najstarszych Klas Liceów Plastycznych RYCHWAŁ 2017

Rychwałd2017 2

Przygoda zaczęła się tak naprawdę jeszcze przed samym plenerem.
Najpierw - jak dostać się do Konina? Kilkugodzinne wyszukiwanie połączeń, telefony do intercity i kupowanie biletów (jechać przez Kraków czy z Rzeszowa zahaczając o wszystkie możliwe przystanki?). Ostatecznie wybrałyśmy Rzeszów, w którym nasz pociąg miał już 40 minut opóźnienia, które z czasem zmieniło się w 80 minut (ominęłyśmy jednak przebudowywany odcinek Poznań - Konin). Nauczyłyśmy się także jak stworzyć cieśninę w zatłoczonym przejściu między przedziałami używając do tego celu tuby i torby z farbami. Po całodniowej podróży pociągiem około godziny 20:00 dotarłyśmy na miejsce zbiórki .

Rychwałd2017 4

Wbrew straszeniu organizatorów "hardcorowy" plener, pomimo napiętego grafiku, był bardzo przyjemny. Między śniadaniem, a obiadem i kolacją czekało nas malowanie i szkice, natomiast miedzy godziną 19:00 - 21:00 udawaliśmy się na wieczorny rysunek. Atmosfera pracy była bardzo naturalna, bez zbędnego napięcia i konkurowania. Można było więc wiele się nauczyć znajdując także czas na wspólną kawę oraz podjadanie resztek rarytasów z kolacji (miejsce to spodobałoby się na pewno miłośnikom naleśników i racuchów oraz tradycyjnych bucht poznańskich). Najbardziej "hardcorowa" okazała się pogoda (co może poświadczyć połowa uczestników, która w trybie natychmiastowym zrobiła listę zamówień na kalosze, oraz sztalugi, które wolały kłaść się na ziemi zamiast trzymać płótna). Jednak uzbrojone w Wielowarstwowy Fartuchowy Strój Ochronny Podkarpackiego Plastyka (WFSOPP) żaden Wielkopolski Wiatr nie był nam straszny!

Rychwałd2017 3

Plener przyniósł nam wiele pozytywnych doświadczeń) i nowych znajomości. Wzięło w nim udział 52 uczniów z 31 średnich szkół plastycznych z całej Polski.
Z wieloma z nich na pewno przyjdzie się nam spotkać podczas egzaminów wstępnych na uczelnie wyższe. Będziemy wspominać te dwa tygodnie bardzo miło.

Rychwałd2017 1

materiał filmowy TV Wielkopolska              Justyna i Dominika kl IV
Zdjęcia, dzięki uprzejmości: Natalia Grochulska, Dominika Paszkowska, Grzegorz Komarec

Jesteś tutaj: Home Aktualności XXV Ogólnopolski Plener Rysunkowo - Malarski