Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Warto zobaczyć

Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i zabawy. Spędzamy je w gronie najbliższej rodziny, przyjaciół i kolegów. Poznajemy też innych ludzi, ich zainteresowania, pasje, ich twórczość. Mamy więcej tzw. wolnego czasu. Nie musimy już zdążyć do szkoły na 8.00. Możemy przeczytać zaległe książki, gazety, artykuły, wrócić do ulubionych lektur, filmów. Ten wolny czas każdy z nas zagospodarowuje po swojemu. Ja polecam kilka wystaw, które warto i powinno się zobaczyć.

 21 czerwca br. z wielką przyjemnością i radością uczestniczyłem w wernisażu wystawy "Brzozowscy" w Galerii Sztuki "Dwór Karwacjanów" w Gorlicach. Towarzyszyła mi grupa Kolegów Pedagogów i Uczniów naszej szkoły. Wernisaż był okazją do spotkania się z wielką twórczością Patrona naszej szkoły Tadeusza Brzozowskiego oraz Pani Barbary Gawdzik-Brzozowskiej. Kolejny raz miałem możliwość "rozczytywania" prac malarskich i rysunkowych Profesora Brzozowskiego. Pierwszy raz natomiast widziałem wczesne prace rysunkowe i ilustratorskie Pani Brzozowskiej. Jestem do dzisiaj pod ich wrażeniem. Uwielbiam twórczość "nieprzegadaną", a w tych pracach czysta jedna linia wyraża wszystko. Wystawę w Gorlicach można oglądać do 19 lipca, następnie "Brzozowscy" będą prezentowani w Galerii Sztuki Współczesnej BWA Sokół w Nowym Sączu w okresie 28 lipca do 10 września 2017 r.

Drugą wystawę, którą polecam jest wystawa prac pedagogów zakopiańskiej szkoły plastycznej, zatytułowana "140 lat Szkoły Kenara" w Zakopanem. Prezentowana ona jest w przepięknym Ośrodku Konferencyjno-Wystawienniczym "Kasztel w Szymbarku". W cudownych "okolicznościach" przyrody i architektury obcować możemy z malarstwem, rzeźbą, grafiką, fotografią i lutnictwem byłych i obecnych nauczycieli zakopiańskiego plastyka.

Z wielką przyjemnością zapraszam i polecam odwiedzenie Pałacu "Polanka" w Krośnie, gdzie w tzw. sali złotej prezentowane są prace malarskie uczniów Liceum Plastycznego w Krośnie. Można obejrzeć malarstwo uczniów, którzy dopiero co ukończyli naszą szkołę, ale można także zobaczyć prace tych uczniów, którzy obecnie są uznanymi twórcami, zacnymi wykładowcami i nauczycielami akademickimi w kraju i za granicą. Wystawę można zwiedzać do końca sierpnia 2017 r.

Zapraszam także do Korczyny do Galerii Dworu Szeptyckich.Warto zobaczyć wystawę zatytułowaną "Różnorodność Liceum Plastycznego w Krośnie".Pokazujemy prace uczniów z rysunku, malarstwa, rzeźby, zajęć specjalizacyjnych, a więc ze snycerstwa, aranżacji wnętrz i projektowania wyrobów unikatowych. Wystawa daje obraz tego, co dzieje się w naszej szkole, jak pracują jej uczniowie i nauczyciele. Polecam szczególnie przyszłym uczniom krośnieńskiego plastyka. Wystawa czynna do końca sierpnia 2017 r.

Zbigniew Gleń

 

brzozowscy 1

brzozowscy 2

zaproszenie szkola kenara

Jesteś tutaj: Home Aktualności Warto zobaczyć