Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Międzynarodowy plener rzeźbiarski Dukla 2017

2017Dukla 2

W Dukli, w dniach 26 czerwca - 1 lipca odbył się plener rzeźbiarski w ramach Programu Interreg V-A Polska - Słowacja 2014 - 2020 pod tytułem: "Słowiańscy bliźniacy"- mozaika tradycji. Odnajdywanie podobieństw w kulturze polskiej i słowackiej. Partnerem w realizacji projektu było miasto Svidnik. Plener zlokalizowano na malowniczym terenie miejscowego MOSiRu, a zgromadził on 16 artystów ze Słowacji i z Polski. Wśród rzeźbiarzy znaleźli się absolwenci naszego liceum: Mariusz Haba - autor pięknych lalek w teatrze "Maska" z Rzeszowa, który wykonał rzeźbę pt. "Wędrowiec", oraz Bartłomiej Węgrzyn - asystent na Wydziale Rzeźby ASP w Krakowie - specjalizujący się w finezyjnych realizacjach z plexiglasu, którego dziełem został "Akordeonista" - postać wydobyta z potężnego pnia rozwidlonej topoli. W plenerze wzięli również udział nauczyciele: Kazimierz Łach - autor ekspresyjnej rzeźby "Malarz", oraz Paweł Leszega, który wykonał "Janosika", nieprzypadkowo posiadającego rysy Marka Perepeczki - nieodżałowanego wykonawcy tej roli w kultowym serialu z lat 70-tych. Artystyczne spotkanie nie ograniczyło się do działań plastycznych, gdyż koledzy ze Słowacji ujawnili niezwykłe talenty wokalno - instrumentalne, a ton owym występom nadawał Miroslav Janić z Breżan, którego dynamiczne akordeonowe interpretacje słowackich pieśni ludowych na długo pozostaną w pamięci. Plener dostarczył wielu wrażeń widzom, śledzącym postęp prac nad rzeźbami, które wzbogacą przestrzeń publiczną Dukli, artystom zaś dał bezcenną okazję do realizacji autorskich wizji. W Ośrodku Kultury czynna jest wystawa obrazów, rzeźb, lalek i rzemiosła artystycznego uczestników pleneru.      

                                                                                                                                              Galeria zdjęć Ośrodka Kultury w Dukli     zdjęcia i tekst:   Paweł Leszega

2017Dukla 1

Jesteś tutaj: Home Aktualności Międzynarodowy plener rzeźbiarski Dukla 2017