Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Rzeźbiony dar dla Hospicjum

2017hospicjum dar 1

Dnia 20 czerwca 2017 r. w Centrum Medyczno - Charytatywnym Caritas w Krośnie, bardziej znanym jako Hospicjum przy Grodzkiej, odbyła się miła uroczystość przekazania tej instytucji prac uczennic naszego liceum. Na ów dar złożyły się rzeźbione w lipie tablice z tekstami znanych modlitw: kontemplacyjne "Jezu ufam Tobie", oraz "Św. Janie z Dukli, módl się za nami!" - patronem krośnieńskiego hospicjum jest bowiem Święty Jan z Dukli. Wykonane zostało również logo "Caritas" - katolickiej organizacji charytatywnej działającej na całym świecie, utworzonej w 1897 r. w Niemczech.

2017 hospicjum

Tablice powstały na zajęciach snycerstwa jako zadanie semestralne, a ich autorkami są uczennice klasy III: Patrycja Dobrzańska, Kinga Gazda, Dominika Kaczor, Justyna Kazanecka, Katarzyna Kłap, Wiktoria Krzepkowska, Magdalena Pasiniewicz, oraz Aleksandra Szpiech. Realizacja pracy była ekskluzywną okazją zmierzenia się z wymagającą kompozycją literniczo - rzeźbiarską, a jej przeznaczenie sprawiło, że wszyscy czuli się odpowiedzialni za jej wysoki poziom.

2017hospicjum dar 3

Dziękujemy ks. Markowi oraz personelowi za sympatyczne słowa, pyszną kawę i ciasto. Mamy nadzieję, że nasze prace dobrze wpiszą się w kontekst miejsca i dodadzą blasku słowom, które zawierają.

                                                                                                                                     fot. Katarzyna Kłap   tekst Paweł Leszega.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Rzeźbiony dar dla Hospicjum