Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Korczyna 2017 - plener rzeźbiarski oraz wystawa prac uczniów LP

Korczyna plener rzeźbiarski 2017

W dniach 5 - 9 czerwca 2017 r. w Korczynie odbył się Karpacki Plener Sztuki Drewnianej w ramach Programu Interreg V - A Polska - Słowacja 2014 - 2020. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie, a partnerem projektu jest miasto Stropkov, w którym odbędzie się analogiczny plener w sierpniu. Słowację reprezentowali: Peter Musinsky, który wyrzeźbił Ignacego Łukasiewicza oraz Marek Betka, autor pracy poświęconej astronomowi Janowi Winiarskiemu. Polscy artyści w osobach Andrzeja Madziara, Kazimierza Łacha oraz Pawła Leszegi zinterpretowali kolejno wizerunki trzech Stanisławów: rektora Grochmala, generała Szeptyckiego oraz profesora Pigonia. (galeria zdjęć G. Tomkowicz)

korczyna 2017 plener 1

Plener przebiegał w świetnej, przyjacielskiej i twórczej atmosferze i dostarczył wielu artystycznych wrażeń mieszkańcom, dzieciom, młodzieży i seniorom licznie odwiedzającym miejsce pracy. Był okazją poznania procesu powstawania monumentalnych rzeźb, które będą rozlokowane na terenie Gminy Korczyna.

korczyna 2017 plener 2

9 czerwca 2017 r. w Galerii Dworu Szeptyckich w Korczynie odbyła się również prezentacja prac uczniów naszego liceum oraz uczestników pleneru. Wernisaż zgromadził wielu gości ze Słowacji i z Polski, a spotkaniu ze sztuką towarzyszyły miłe upominki.

korczyna 2017 plener 3

Wystawę, na którą serdecznie zapraszamy, można zwiedzać podczas wakacji.                                                Paweł Leszega

Jesteś tutaj: Home Aktualności Korczyna 2017 - plener rzeźbiarski oraz wystawa prac uczniów LP