Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Przegląd z rysunku, malarstwa i rzeźby dla uczniów III klas szkół plastycznych II stopnia.

W ostatni piątek marca 2017 r. w ZPPKP w Opolu odbył się kolejny przegląd z rysunku, malarstwa i rzeźby dla uczniów III klas szkół plastycznych II stopnia.  Tym razem , szkoły plastyczne z makroregionu Polski południowo wschodniej zostały zaproszone do Opola, świętującego w tym roku jubileusz 800-lecia. Dzięki temu mogliśmy poznać to piękne miasto jak też, co oczywiste, odwiedzić  szkołę organizującą tegoroczny przegląd. Nasze liceum reprezentowały w tym roku uczennice: Kinga Gazda (rzeźba), Dominika Kaczor (rysunek) i Justyna Kazanecka (malarstwo).

2017Opole

W podsumowaniu , liczne grono jurorów, jak zwykle składające się z wykładowców wyższych uczelni artystycznych, zgodnie podkreśliło bardzo wysoki poziom zaprezentowanych i wykonanych na warsztatach prac. Nasze uczennice wypadły w konfrontacji bardzo dobrze, zajmując 4 miejsce na 12 uczestniczących w przeglądzie szkół. Zatem gorąco gratulujemy im sukcesu i życzymy wytrwałości w dalszym doskonaleniu swoich umiejętności. Poniżej zamieszczamy fotografie, będące impresją z naszego opolskiego pobytu, gdzie odwiedziliśmy oprócz szkoły plastycznej, także Miejską Galerię Sztuki Współczesnej, galerię prezentującą twórczość Jana Cybisa, Instytut Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, a także Muzeum Diecezjalne ze znakomitą kolekcją sztuki średniowiecznej i barokowej. Wypada żałować tylko, że miejsca te mogli zobaczyć jedynie opiekunowie uczniów, podczas gdy ci ostatni, zajęci byli wykonywaniem swoich konkursowych dzieł...                                                                                                                                      Piotr Wójtowicz

2017Opole2

Jesteś tutaj: Home Aktualności Przegląd z rysunku, malarstwa i rzeźby dla uczniów III klas szkół plastycznych II stopnia.

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.