Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Wizyta wolontariuszy z Krosna w Pałacu Prezydenckim

2017 01 30 31 Warszawa20170131 0032

30 i 31 stycznia 2017 roku 43 wolontariuszy z krośnieńskiego Hospicjum przebywało na wycieczce w Warszawie. Był to wyjazd zorganizowany przez Koło Hospicyjno -Charytatywne w nagrodę z okazji minionego Dnia Wolontariatu. Wśród 27 młodych wolontariuszy byli uczniowie z II LO w Krośnie, ze szkół ZSP Nr 1, 2 i 5, z Liceum Plastycznego oraz z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu Zdroju.
Głównym punktem programu wycieczki było spotkanie z Pierwszą Damą RP Panią Agatą Kornhauser – Dudą. Pani Prezydentowa była doskonale zorientowana w działalności naszego Koła, gdyż wcześniej dostarczyliśmy do Kancelarii Prezydenta odpowiednie dossier. Spotkanie odbyło się w niezwykle przyjaznej i luźnej atmosferze. Pani Prezydentowa zaskoczyła nas swoim poczuciem humoru i bezpośredniością. W ciągu 40 minutowego spotkania mieliśmy okazję zadawać dowolne pytania i pozować do wspólnych zdjęć. Pierwsza Dama z wdzięcznością przyjęła drobny prezent – miniaturkę lampy naftowej i zapewniła nas, że chętnie przekaże jakiś przedmiot na aukcję z okazji przyszłego VI Balu Dobroczynnego.
Na zakończenie spotkania Pierwsza Dama serdecznie podziękowała nam za posługę wolontariusza.

Podczas zwiedzania Pałacu Prezydenckiego z przewodniczką spotkała nas niezwykle miła niespodzianka, gdyż sam Pan Prezydent Andrzej Duda po zakończonej ceremonii mianowania Szefa Sztabu Generalnego WP zaprosił nas do przepięknej Sali kolumnowej i poświęcił nam co najmniej pół godziny swojego cennego czasu. Spotkanie upłynęło w serdecznej atmosferze. Wszyscy mogliśmy porozmawiać i zrobić zdjęcia z Głową Państwa Polskiego.

Poza tymi dwoma wyjątkowymi spotkaniami uczestnicy wycieczki zwiedzili w pierwszym dniu pobytu w stolicy Muzeum Powstania Warszawskiego, a w porze wieczornej Starówkę i Krakowskie Przedmieście jeszcze w przepięknych iluminacjach świątecznych, natomiast drugiego dnia gmach Sejmu i Senatu RP.

Noc z 30 na 31 stycznia wolontariusze spędzili w gościnnym Centrum Caritas Polska na ul. Okopowej w Warszawie.

Wolontariusze dziękują wszystkim darczyńcom, którzy umożliwili im wyjazd do Warszawy. 

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wizyta wolontariuszy z Krosna w Pałacu Prezydenckim