Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Poznajemy czasy komunizmu z Instytutem Pamięci Narodowej

Sztuka w służbie propagandy – spotkanie z IPN

2016 lp 09a 2

23 września 2016 r. w naszej szkole ponownie gościł przedstawiciel rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej,  pan Zenon Fajger. Spotkanie składało się z dwóch części: prelekcji i warsztatów. Tym razem uczniowie mogli wysłuchać wykładu pt. Sztuka w służbie propagandy. Słuchający dowiedzieli się, jaki wpływ na życie społeczne i kulturalne miała sztuka socrealizmu w Polsce Ludowej po II wojnie światowej. Wykład był urozmaicany fragmentami filmów ukazujących przykłady tego typu sztuki oraz wieloma anegdotami związanymi z najbardziej zabawnymi i jednocześnie absurdalnymi zjawiskami życia z czasów realnego socjalizmu w Polsce. Po wykładzie odbyły się warsztaty, w których udział wzięli wszyscy uczniowie naszej szkoły.

2016 lp 09a 1

 

2016 lp 09a 3

2016 lp 09a 4

2016 lp 09a 5

2016 lp 09 3

2016 lp 09 4

Jesteś tutaj: Home Aktualności Poznajemy czasy komunizmu z Instytutem Pamięci Narodowej