Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Pracownia - wystawa fotograficzna w BWA

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy, która jest czynna od 17 maja w BWA w Krośnie. Finisaż wystawy odbędzie się 30 maja 2016 o godzinie 13.00.

plakat

Ideą projektu jest uwiecznienie artystów krośnieńskich i ich pracowni. Jak zgodnie zauważono podczas pierwszego spotkania z Maciejem Syrkiem – artystą rzeźbiarzem i Piotrem Wójtowiczem – artystą malarzem takie przedsięwzięcie jest jak najbardziej celowe. Otóż z minionych dziesięcioleci zachowały się śladowe ilości fotografii ukazujących nieżyjących już artystów krośnieńskich. Wszyscy zgodnie powtarzają , – jaka szkoda, że nikt nie wykonał bodaj pojedynczych fotografii – byłby to wyjątkowy ślad historii życia artystycznego w naszym regionie. Mając na względzie dobro kultury niematerialnej, która powinna zostać zachowana dla przyszłych pokoleń podjęliśmy to wyzwanie. Spodziewamy się rokrocznie odwiedzać pracownie kolejnych artystów i za pomocą fotografii uwiecznić na zawsze postacie i atmosferę ich miejsc twórczych.
                                                                                                                                                   Marek Burdzy

plakat 001

W tym roku słuchacze odwiedzili pracownie Elżbiety Nowak, Niny Rostkowskiej, Andriusa Kovelinasa, Pawła Leszegi i Grzegorza Tomkowicza.

BWA z pomocą Krzysztofa Antosza, nauczyciela fotografii oraz siłami słuchaczy Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy na kierunku Fotografia zaczęto realizować wyjątkowy projekt obliczony na długie lata. obecna wystawa jest trzecią ekspozycją tego typu.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Pracownia - wystawa fotograficzna w BWA