Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Boże Narodzenie 2015 w Liceum Plastycznym w Krośnie - szopka

2015 szopka

Zapraszamy do szopki

      Mimo, że nie ma zimy, że mróz nie maluje szyb, a bałwany nie są ze śniegu w naszej szkole panuje świateczny nastrój. Odwiedził nas Święty Mikołaj, stoją pięknie ustrojone choinki, a przed budynkiem szkoły pojawiła się szopka. 

2015 szopka 3

     Oczywiście nie pojawiła się nagle. Powstała już w 2009 roku. Wówczas to przystąpiliśmy do wspaniałej akcji Księdza Profesora Witolda Broniewskiego "Poszukując Betlejem". Dołączyliśmy do grupy kilku liceów plastycznych, które wykonały tematyczną szopkę bożonarodzeniową. W naszej szkole oprócz tradycyjnych postaci znalazła się między innymi sylwetka Ireny Sendlerowej (młoda pielęgniarka).

2015 szopka 1

21 grudnia 2009 roku o godzinie 11.00 na Dworcu Centralnym w Warszawie po raz pierwszy zaprezentowaliśmy naszą szopkę wykonaną przez uczniów ówczesnej klasy III. Wraz z nami (grupa 25 uczniów i nauczyciele) kolędowali przy niej przedstawiciele władz Warszawy, prezes PKP i wielu podróznych. 

        W następnych latach szopka wędrowała po Europie. Pokazywana była między innymi w Norymberdze i w Wilnie.

2015 szopka 2

 

Teraz udostępniamy ją mieszkańcom Krosna. Zaśpiewajmy wspólnie: "Do szopy, hej pasterze. Do szopy bo tam cud ..."                                                                                                                                                              Zbigniew Gleń

 

Jesteś tutaj: Home Aktualności Boże Narodzenie 2015 w Liceum Plastycznym w Krośnie - szopka