Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

X Triennale Rzeźby w Drewnie w Zakopanem

2015zakopane 1

     W pięknym, słonecznym dniu 25 listopada 2015 r. uczniowie klas I, II i III wraz z nauczycielami, przebywali na wycieczce do zimowej stolicy Polski. Naszym głównym celem był wernisaż wystawy prac X Ogólnopolskiego Triennale Rzeźby w Drewnie, zorganizowanego przez  Zespół Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Wystawa zaaranżowana w szkolnej galerii "Strug" zachwyciła nas wysokim poziomem ekspozycji, jakością prac oraz bogactwem motywów plastycznych. Naszą szkołę reprezentowały rzeźby Basi Jakubasz, Moniki Janowiec, Tomka Opalińskiego, Dawida Królickiego i Łukasza Steca oraz płaskorzeźby Natalii Niziołek, Ady Dudek, Karoliny Handermander, Marceliny Steczkowskiej i Krzysia Binkowicza. Przeżyliśmy miłe chwile podczas wręczenia nagród Natalii, Basi i Tomkowi przez Dziekana Wydziały Rzeźby ASP w Krakowie prof. Józefa Murzyna - przewodniczącego Jury. Wernisaż zgromadził prawdziwe tłumy spragnione artystycznych wrażeń i trudno było się temu dziwić, gdyż Triennale Rzeźby w Drewnie już od lat ma wysoką rangę i niesie ze sobą wiele inspiracji i pozytywnej energii. Kolejnym miłym zdarzeniem była wizyta w pracowniach, a dzięki sympatycznym nauczycielom Stanisławowi Mardule oraz Andrzejowi Mrowcy, możliwość poznania ich specyfiki. Odwiedziliśmy pracownię lutnictwa, rzeźby, grafiki, meblarstwa i inne, gdzie przeprowadziliśmy szereg cennych rozmów i obserwacji. Podziwialiśmy wyposażenie i twórczą atmosferę zakopiańskiego plastyka. Życzymy koleżankom i kolegom z "Kenara" wielu dalszych sukcesów. 
Towarzyszył nam Joachim Brzozowski - syn Tadeusza - serdeczny i otwarty, przyjaciel naszej szkoły, wszyscy zresztą starali się nam pomagać i byli bardzo gościnni.

2015zakopane 2

Po pożegnaniu udaliśmy się na Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, gdzie mogliśmy przeżyć kolejne refleksje duchowe i artystyczne podczas odwiedzania grobów słynnych Polaków związanych z Podhalem: Antoniego Kenara, Antoniego Rząsy, Władysława Hasiora, Sabały, Tytusa Chałubińskiego, Stanisława Witkiewicza, Kazimierza Przerwy - Tetmajera, Kornela Makuszyńskiego, Władysława Orkana, Stanisława Marusarza, Karola Stryjeńskiego a także niedawno zmarłego wieloletniego pedagoga zakopiańskiej szkoły, wybitnego lutnika Franciszka Marduły.

Niestety czas płynął nieubłaganie i pora było ruszać w drogę powrotną z nadzieją, że jeszcze kiedyś odwiedzimy te i inne magiczne miejsca Zakopanego.
 
relacja fotograficzna Katarzyny Kłap                                                                                                                                        Paweł Leszega   

 2015zakopane 3

Jesteś tutaj: Home Aktualności X Triennale Rzeźby w Drewnie w Zakopanem

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.