Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

MOCAK - CRICOTEKA - BUNKIER

13 października 2015 r. autobus wypełniony do ostatniego miejsca zawiózł nas do Krakowa.

2015 krakow

W programie mamy zwiedzanie Muzeum Sztuki Współczesnej. W MOCAKU, wielu spośród nas ma okazję być po raz pierwszy. Zastajemy tam kilka bardzo interesujących wystaw. Przede wszystkim kolekcja muzeum, gdzie możemy zapoznać się z całą paletą mediów, po które sięgają współcześni artyści. Tak więc widzimy na ścianach galerii i w jej przestrzeni fotografie, projekcje video, instalacje, dokumentacje rozmaitych działań artystycznych a także klasyczne prace malarskie i rzeźby. Oglądamy także wystawę Auschwitz w oczach artystów z Niemiec Izraela i Polski. Mamy też okazję zobaczyć jeszcze przed oficjalnym otwarciem, spory fragment wystawy młodych artystów krakowskich urodzonych w latach 80-90. Tu dominuje malarstwo ale zrealizowane w bardzo różnych konwencjach stylistycznych, od fotorealizmu po abstrakcję. Na zakończenie wizyty w MOCAKU, mamy możliwość obejrzeć dokładnie odtworzoną bibliotekę prof. Mieczysława Porębskiego gdzie obok bogatego zbioru książek i albumów o sztuce, podziwiamy kolekcję znakomitych dzieł sztuki podarowanych profesorowi przez zaprzyjaźnionych z nim artystów. Wśród nich z radością odnajdujemy rysunki i obrazy naszego patrona Tadeusza Brzozowskiego.

2015krakow 1

 Zobacz fotografie: Pauliny Hanus Zapraszam innych do dzielenia się fotografiami - link można przysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2015krakow 2

2015krakow 3

2015krakow 4

2015krakow 6

Kolejnym odwiedzanym miejscem jest Cricoteka - Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora, gdzie spotykamy bogaty wybór rekwizytów teatralnych przygotowanych przez T. Kantora do różnych spektakli teatru Cricot 2, teraz znakomicie zamienionych w autonomiczne rzeźby i instalacje. Interaktywne informacje, fragmenty spektakli i filmy prezentowane na wystawowej sali wprowadzają nas w niezwykły świat wyobraźni tego artysty. Podziwiamy także znakomitą, modernistyczną i odważną architekturę samego budynku, nadzwyczaj atrakcyjnie wpisaną w pejzaż nadwiślańskiego bulwaru.

2015krakow 7

2015krakow 8

Zwiedzanie wystaw zakończyliśmy, po uprzednim energetycznym marszu przez malowniczą dzielnicę Kazimierz oraz jesienne planty w Bunkrze Sztuki. Tu z kolei wspaniały przegląd światowej grafiki w ramach Międzynarodowego Triennale już po raz piętnasty organizowanego w Krakowie. Na salach wystawowych galerii, cała gama technik graficznych i sposobów ich użycia. Zawrót głowy od tematów i formalnej inwencji artystów. Mogliśmy porównać odmienność efektów właściwych każdej z technik, zachwycić się maestrią wykonania, nabrać ochoty do własnych prób. Jak zwykle, choć nieco zmęczeni i oszołomieni ilością wrażeń, zabieraliśmy z Krakowa, królewski zapas energii.                                     Piotr Wójtowicz

2015krakow 9

2015krakow 10

2015krakow 11

Jesteś tutaj: Home Aktualności MOCAK - CRICOTEKA - BUNKIER