Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Plener rzeźbiarski w Korczynie

W dniach 21-26.09.2015 r. w Korczynie przy dworku gen. Szeptyckiego odbywał się plener rzeźbiarski, w którym uczestniczyli nauczyciele z naszej szkoły: Paweł Leszega i Grzegorz Tomkowicz. W plenerze brali udział również artyści: Piotr Woroniec, Andrzej Madziar, Piotr Staruchowicz oraz Jan Galica. Organizatorem pleneru był Wójt Gminy Korczyna pan Jan Zych oraz Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie. Pomysłodawcą oraz komisarzem pleneru był p. Jan Stachyrak.  Patronat honorowy nad plenerem objął Dyrektor Liceum Plastycznego w Krośnie - Pan Zbigniew Gleń.

Uczestnicy pleneru wykonali rzeźby przedstawiające postacie związane z Korczyną. W czasie pracy panowała przyjazna i twórcza atmosfera, uczestnicy dzielili się swoimi rzeźbiarskimi doświadczeniami. Praca rzeźbiarzy była z zainteresowaniem śledzona przez mieszkańców Korczyny i okolic. Plener odwiedziło prawie 20 wycieczek szkolnych.

W dworku Szeptyckiego trwa wystawa prac uczestników pleneru.

Grzegorz Tomkowicz


Jesteś tutaj: Home Aktualności Plener rzeźbiarski w Korczynie