Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Wakacyjny informator

Rok Kantorowski

Rok 2015 obchodzimy jako Rok Kantorowski. 6 kwietnia br. minęła setna rocznica urodzin Tadeusza Kantora, wspaniałego malarza, scenografa i twórcy niepowtarzalnych spektakli teatralnych.
Z przyjemnością informuję, że włączyliśmy się w obchody Roku Kantorowskiego. Radio Rzeszów prezentuje cykl audycji poświęconych pamięci pochodzącego z Wielopola Skrzyńskiego artysty. Jedna z tych audycji została nagrana w naszej szkole. Jej tematem jest rzeźba postaci Tadeusza Kantora wykonana przez Łukasza Zimę w 2004 r.

Pomagamy

2 sierpnia br. w Rymanowie Zdroju odbył się koncert muzyczny dedykowany pamięci Marcina Różyckiego - młodego poety, który był wielokrotnym uczestnikiem turnusów rehabilitacyjnych w uzdrowisku. 3 lata po Jego śmierci przyjaciele poety postanowili wydać płytę z Jego kompozycjami i tekstami. Podczas koncertu przeprowadzono aukcję prac artystycznych. Wśród nich były trzy tkaniny przekazane przez naszą szkołę.

Szkłem malowane

7 sierpnia br. miałem przyjemność uczestniczyć w wernisażu wystawy w Centrum Dziedzictwa Szkła. Jej tytuł "Szkłem malowane. Made in Germany". Na wystawie prezentowane są dzieła sztuki witrażowej, które powstały w znanym na całym świecie Studio Szkła Derix.
Polecam Wszystkim. Tę wystawę trzeba zobaczyć.

Studia

Bardzo dobrze zaprezentowali się absolwenci naszej szkoły podczas egzaminów wstępnych na wyższe uczelnie. Większość z nich wywalczyła indeksy wybranch uczelni. Są to przede wszystkim uczelnie artystyczne.
Serdecznie gratuluję.

 

Zbigniew Gleń

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wakacyjny informator