Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Jednodniowa wystawa - FILMOWE KADRY RYSUNKOWE

16-go kwietnia od godziny 8.00  do 13-tej w sali malarstwa prezentowana jest wystawa rysunku satyrycznego Łukasza Barana pt. 

FILMOWE KADRY RYSUNKOWE

DKD 26

"Poszukiwany poszukiwana"

Na wystawie zaprezentowanych zostanie część z 80 prac wykonanych przez artystę na specjalną okoliczność konkursów z zagadkowymi rysunkami, w których ukryty jest tytuł filmowy. 

 

DKF 24-001

"Mój biegun"

 

Konkurs ten - z inicjatywy Łukasza Barana - organizowany jest od 4 lipca 2013 r. przez DKF KLAPS /działający w WDK Rzeszów/

na profilu internetowym www.facebook.com/dkfklaps

Co tydzień w czwartki na tej stronie pojawiają się nowe ilustracje z ukrytym tytułem filmu. Obrazki jednak niewiele mają wspólnego z fabułą filmów, a kluczem są skojarzenia, w których tkwi cały komizm. Powstało już dokładnie 80 prac zrealizowanych także według pomysłów innych klubowiczów. Konkurs ten zyskał grono wiernych uczestników, którzy regularnie rozszyfrowują kolejne zagadki.

 

DKF 21-001

"Love story"

 

Cała wystawa będzie do obejżenia w galeri PWSZ na ulicy Kazimierza Wielkiego do 12 maja 2015

 

DKF 15-001

"Niekończąca się opowieść"      

 

Łukasz Baran - grafik, rysownik, karykaturzysta i kinoman. Rocznik 1975. Absolwent PLSP w Rzeszowie, a następnie Wydziału Sztuki UR. Pierwsze paski komiksowe publikował w ‘’Nowinach’’ w 1993 r. Później rysował także do ‘’Super Nowości’’ i innych pism. Za udział w konkursach satyrycznych otrzymał wiele nagród i dyplomów, również tych międzynarodowych. Dotąd wykonał kilka tysięcy rysunków - mniej lub bardziej zabawnych - karykatur znanych ludzi a także osób znanych tylko znajomym. Lubi żartować nie tylko w obrazkach. Pierwszy bilet na film w DKF-ie KLAPS wygrał w konkursie w 1993 r. i od tego czasu stara się nie opuścić żadnej projekcji. Po reaktywacji KLAPS-a polubił jego profil jako 14. osoba i doszedł do wniosku, że z Facebooka jednak może być jakiś pożytek.

 

Jesteś tutaj: Home Aktualności Jednodniowa wystawa - FILMOWE KADRY RYSUNKOWE

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.