Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Powitaliśmy wiosnę

2015wiosna

26 marca z małym opóźnieniem co do kalendarza powitaliśmy wiosnę. Organizatorem imprezy byli społeczność kl.I i Szkolny Klub Wolontariusza.
W tym dniu gościliśmy p. Zuzię Górską projektantkę toreb i akcesoriów modowych.
 
Zuzanna Górska 2
 
Pani Zuzia mieszka w pobliskim Odrzykoniu, gdzie mieści się jej pracownia w zaadaptowanym budynku dawnej szkoły podstawowej. Zuzia Górska to obecnie jedna z najbardziej topowych projektantek toreb, gościła niejednokrotnie w programach telewizyjnych TVN; prowadzi blog http://szyciejestpiekne.blogspot.com, Tomasz Lis zaprosił ją do prowadzenia portalu "Na temat".
 
Zuzanna Górska 3
 
Na pytanie o receptę na sukces Zuzia odpowiada, że w życiu kieruje się zasadą którą wpoił jej tato cytując myśl Owidiusza "jeśli już coś robisz, rób to dobrze". A więc Zuzia z pasją podchodzi do swojej pracy, widać że jest właściwą osobą na właściwym miejscu. 
 Podczas spotkania mieliśmy też okazję zobaczyć torby z manufaktury Zuzi, były to modele minimalistyczne, klasyczne, ale też "odjechane" z frędzlami i kolorowymi podszewkami. My też pochwaliliśmy się naszymi wyrobami wykonanymi w pracowni unikatów.
 
Zuzanna Górska 1
 
(Zuzia tuż po spotkaniu umieściła na gorąco relacje ze spotkania i zdjęcia na swoim profilu na facebooku www.facebook.com/zugorska). Pełną ofertę toreb można zobaczyć na stronie sklepu www.zuziagorska.pl.
 
Kacper Kafel zapachy2 
 
W drugiej części spotkania mieliśmy niezwykłą okazję wziąć udział w warsztatach perfumiarskich przygotowanych przez Kacpra Kafla. Perfumy to wielka pasja Kacpra, wie o nich prawie wszystko, sam też komponuje zapachy.
 
Kacper Kafel zapachy
 
W swojej prezentacji Kacper przedstawił nam historię powstania nut zapachowych począwszy od lat 20- tych ubiegłego wieku. Każdy ze składników omawianych perfum mieliśmy okazję powąchać, było to bardzo inspirujące doświadczenie zwłaszcza że niektóre z nich jak chociażby piżmo stosowane jako substancja zapachowa i utrwalacz zapachu perfum miały nutę co najmniej ... "kontrowersyjną". Na zakończenie pokazu chętne osoby miały możliwość skomponowania własnych nut zapachowych na bazie składników przygotowanych przez Kacpra.           E. Zajdel
Jesteś tutaj: Home Aktualności Powitaliśmy wiosnę