Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

CZUJ DUCH spotkanie z Edytą Dufaj

edytawLP 1

Dzisiaj kolejny, dobrze rozpoczęty tydzień. Tym razem spotkaliśmy się z Edytą Dufaj, naszą absolwentką (matura w 2008r.), a także bsolwentką Wydziału Grafiki krakowskiej ASP (dyplom 2013 r.).

edytawLP 2

Edyta pomimo, swojego niedługiego artystycznego stażu, ma na swoim koncie nadzwyczajne wręcz sukcesy. Zawdzięcza to przede wszystkim swojemu talentowi, ale także determinacji w podejmowaniu rozmaitych wyzwań konkursowych, ciekawości pracy innych, otwartości. Pisaliśmy o niej i jej osiągnięciach wiele razy. Jest dla nas wszystkich przykładem człowieka z pasją, kreatywnego, potrafiącego zawalczyć o swoją pracę i odważnie sprawdzać jej wartość.

edytawLP 5

Ostatnim Jej ogromnym sukcesem było uzyskanie przez nią  stypendium Fullbrighta co przekłada się na możliwość podjęcia studiów na wybranej uczelni w USA. Edyty marzeniem jest studiować w Wyższej Szkole Sztuk Wizualnych w Nowym Jorku, którą odwiedziła rok temu jako laureatka nagrody ADOBE DESIGN. Dzięki temu, będzie mogła poszerzyć swoje doświadczenia artystyczne w dziedzinie fotografii, odkrywać nowe zjawiska w sztuce, szlifować swój angielski, poznawać nowych ludzi i jak sama podkreśla... przede wszystkim wciąż uczyć się i rozwijać. O tym, ale także o wielu innych rzeczach, chociażby dotyczących studiów na krakowskiej ASP, swoich pierwszych fotografiach i konkursach, sposobach spożytkowania w życiu zawodowym własnych umiejętności opowiadała nam na spotkaniu. Mieliśmy okazję zobaczyć także autorski wybór Jej fotografii .

edytawLP 3

Ta prezentacja była dobrym wprowadzeniem do wystawy Edyty, którą planujemy pokazać  w  galerii BWA w Krośnie w maju 2015 roku w ramach jubileuszu 35 lecia naszej szkoły. To spotkanie było zastrzykiem pozytywnej energii i optymizmu, dziękujemy zatem i czekamy na kolejne  "szczepienia" dobrym przykładem.
Tymczasem trzymamy za Edytę pozdrawiając ją ciepło i serdecznie... ulubionym hasłem Tadeusza Brzozowskiego : "CZUJ DUCH" !!!

                                                                                                                                                      Piotr Wójtowicz

edytawLP 4

Jesteś tutaj: Home Aktualności CZUJ DUCH spotkanie z Edytą Dufaj

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.