Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Malarskie inspiracje w fotografiach Władysława Szulca - spotkanie z twórcą

włszulc 2

Wystawę fotograficzną Władysława Szulca można oglądać do końca lutego w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza i Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Kośnie. Uczniowie Liceum zostali zaproszeni w dniu 11 lutego na spotkanie z autorem.

włszulc 1

Władysław Szulc ur. w 1933 r. w Staszowie, studiował konserwatorstwo i muzealnictwo na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracował jako konserwator i wykonawca witraży, a także fotograf w toruńskim oddziale Pracowni Konserwacji Zabytków. W Sanoku zamieszkał w 1964 r. i pracował jako fotograf w Muzeum Budownictwa Ludowego do emerytury w 1998 r. Fotografię artystyczną zaczął uprawiać po studiach; będąc członkiem Toruńskiego Towarzystwa Fotograficznego, a następnie niestowarzyszonym, brał udział w licznych wystawach i konkursach i zdobył blisko 30 nagród i wyróżnień. Wystawy aranżował na terenie Podkarpacia, a także w Kielcach, Toruniu, Warszawie i Oxfordzie.

włszulc 5

W 2001 został członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. W 2012 w Galerii Sanockiej BWA miała miejsce wystawa „50x50”, na której zaprezentowano fotografie toruńskie z lat 60. XX wieku. W ubiegłym roku wystawa została pokazana w Dworze Artusa, w ramach corocznych Dni Torunia. W latach 70.

włszulc 6

Władysław Szulc zaczął także malować. Jest współautorem, obok poety Janusza Szubera, poetycko - malarskiego albumu „Mojość”. Władysław Szulc jest jednym z założycieli Sanockiego Klubu Fotografików, w którym od kilkunastu lat dzieli się swoją wiedzą z młodymi adeptami fotografii, uczestniczy i współorganizuje liczne imprezy artystyczne.

włszulc 4

Skromny i cichy, wciąż nieprzywykły do popularności i roli nestora, którą faktycznie pełni. Dla lokalnej społeczności, licznych wielbicieli jego twórczości, a także regionalnych środowisk artystycznych stał się postacią równie ważną jak Zdzisław Beksiński.

włszulc 3

                                                                       Po spotkaniu autorskim odbył się wernisaż wystawy z udziałem mieszkańców Krosna i okolic.

 

wszulc 2

wszulc 1

 

wszulc 3

wszulc 4

wszulc 5

wszulc 6

wszulc 7

wszulc 8

Jesteś tutaj: Home Aktualności Malarskie inspiracje w fotografiach Władysława Szulca - spotkanie z twórcą

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.