Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Benefis Władysława Kandefera w galerii "Pasaż" w Iwoniczu Zdroju

20 stycznia 2012 r. w Galerii Pasaż w Iwoniczu Zdroju miał miejsce jubileuszowy benefis Pana Władysława Kandefera. Uroczystość zorganizowana została przez Towarzystwo Przyjaciół Iwonicza Zdroju.

Benefis ten był kolejną formą świętowania 90-tych urodzin szanownego Jubilata po retrospektywnej, listopadowej wystawie Jego rysunków z okresu Akademii, fotografii dokumentujących ten okres (Galeria BWA w Krośnie), oraz po promocyjnym wieczorze w krośnieńskiej „ Piwnicy Podcieniami”, kiedy to zaprezentowano kalendarz Krośnieńskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego, którego zawartość stanowił wybór prac z bogatego dorobku Pana Władysława. W stylowych pomieszczeniach Galerii prezentowana była wówczas wystawa rzeźby naszego pierwszego Dyrektora.

Także i tym razem w Galerii Pasaż jako tło dla benefisu przedstawiona została kolekcja rzeźb, rysunków i fotografii, autora - jubilata.

W piątkowy zimowy wieczór przybyło na uroczystość do Iwonicza wielu oficjalnych gości, ale także znajomych, byłych współpracowników, sąsiadów. Nie obyło się bez specjalnych honorów i odznaczeń.

Wszyscy jednak pragnęli przede wszystkim przekazać dowody swojej sympatii, podarować prezenty, życzyć zdrowia, twórczych pomysłów a także by wspominać wspólnie z Panem Władysławem przeżyte chwile.

A było ich niemało i wszystkie z nich, niezależnie od opisywanych okoliczności, czasu i niezależnie od tego kto je przywoływał, nieodmiennie odsłaniały ujmujące cechy charakteru Pana Kandefera, którymi były i są serdeczność, bezpośredniość, bezinteresowność, wrażliwość na potrzeby innych a także, rzec by można „legendarne”, nie opuszczające go zresztą do dzisiaj poczucie humoru.

Rzecz jasna zalet artystycznych Jego prac nikt nie kwestionował. Ten uroczy wieczór, pomimo że zasypany śniegiem i mroźny, zostanie długo w naszej pamięci z jego atmosferą ciepła, niewymuszonej przyjaźni i życzliwości okazywanej pewnemu starszemu Panu z Iwonicza Zdroju, którego sztuka i ludzkie przymioty wzbudzają w nas podziw i wzruszenie. 

Piotr Wójtowicz

Jesteś tutaj: Home Aktualności Benefis Władysława Kandefera w galerii "Pasaż" w Iwoniczu Zdroju

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.