Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Wycieczka do Krakowa

     W piątek 16 grudnia 2011 roku wybraliśmy się na wspaniałą wycieczkę do Muzeum Narodowego w Krakowie na wystawę Wiliama Turnera - angielskiego artysty nazwanego "malarzem żywiołów".

Oglądając wiele wybitnych dzieł mieliśmy okazję bliżej poznać tego malarza.


Ponadto zwiedzając zbiory muzealne zobaczyliśmy obrazy Tadeusza Brzozowskiego i Tadeusza Makowskiego. Wszystko wywarło na nas niemałe wrażenie, zwłaszcza że oprócz tak wielkiej różnorodności dzieł zadziwiła nas ich wielkość (niektóre były wielkości ściany). W muzeum zaprezentowano także dzieła rzeźbiarskie, prezentacje multimedialne i inne formy sztuki. Widzieliśmy też galerię luster.


Kiedy zakończyliśmy naszą przygodę z muzeum skierowaliśmy się w stronę Kościoła Franciszkanów.  Zachwycił nas swoją gotycką architekturą, wewnątrz ozdabiają go cudowne polichromie i witraże autorstwa Stanisława Wyspiańskiego. Widzieliśmy też ogromną szopkę bożonarodzeniową wykonaną z niezwykłą pomysłowością i precyzją szczegółów.

Przed godziną 21 wycieczka została oficjalnie zakończona, wszyscy uznali ją za udaną, nie możemy doczekać się następnej.

Paulina Kaczmarska

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wycieczka do Krakowa

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.