Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Andrzejkowa podróż na krańce wszechświata i w pradzieje

Na wyjątkową wycieczkę wybraliśmy się z okolic Zręcina, skąd przyjechał do nas Mariusz Świętnicki. Zabrał nas w pasjonującą barwną wędrówkę w przestrzeń kosmiczną. Początkowo spoglądaliśmy w niebo stąpając po Ziemi, a po chwili patrzyliśmy na nią z perspektywy "srebrnego globu"

Dalsza wędrówka odbywała się po planetach układu słonecznego wraz z ich księżycami.

Nasz przewodnik pokazywał zdjęcia wykonane samodzielnie, oraz wybór fotografii z całego świata, a na zakończenie widzieliśmy też takie zrobione z przestrzeni kosmicznej. Dla zobrazowania jednego z etapów naszej podróży posłużył się modelem graficznym naszej galaktyki.

Montaż pokazujący proporcje księżyców Jowisza 

Nasza wyobraźnia została wystawiona na ogromną próbę, gdy zaczęliśmy się poruszać na odległości milionów lat świetlnych, ale rekompensatą stały się takie obrazy, które mogą być inspiracją w różnych działaniach plastycznych. Ogrom z jakim przyszło się nam zmierzyć może przytłaczać, ale myślę, że dla widzów z taką wyobraźnią będzie bodźcem do uwolnienia pojęcia perspektywy z jej ziemskich ograniczeń.

Motywy astronomiczne w pracach uczniów są obecne - oto przykład:

 "Dziewczyna na księżycu" - praca Beaty Kaczor z klasy 2 (galeria prac Beaty)

Jesteś tutaj: Home Aktualności Andrzejkowa podróż na krańce wszechświata i w pradzieje

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.