Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Mijanie i trwanie

Mijanie i trwanie to tytuł wystawy twórczości Marleny Makiel-Hędrzak w krośnieńskim Biurze Wystaw Artystycznych. Wystawa zorganizowana została w pierwszą rocznicę śmierci autorki. Wspólnie z BWA prezentację prac przygotował Wydział Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie od 1996 roku pracowała Pani Profesor.

Wcześniej w latach 1983-88 była uczennicą naszej szkoły, a później studiowała na UMCS w Lublinie w Instytucie Wychowania Artystycznego. Dyplom magistra sztuki uzyskała w Pracownii Rysunku prof. Stanisława Góreckiego w 1995 roku. Zorganizowała ponad 30 indywidualnych wystaw rysunku i malarstwa oraz wzięła udział w około 200 wystawach, plenerach i konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Oprócz pracy pedagogicznej rysunku i malarstwa z powodzeniem zajmowała się twórczością poetycką. Poznaliśmy Ją też jako autorkę wielu tekstów o sztuce. Przede wszystkim poznałem Marlenę jako wspaniałego, dobrego Człowieka, jako Osobę niezwykle ciepłą, uśmiechniętą, taktowną, wierzącą w Dobro, Miłość i Przyjaźń. Marlena pełna była życzliwości, chęci niesienia pomocy i nadziei.

Zapraszam na tę wystawę, na relację z wernisażu, posłuchajcie też pięknej poezji.

Zbigniew Gleń

 

Galeria zdjęć przedstawiająca prace Marleny Makiel-Hędrzak:
http://www.bwakrosno.pl/aktualnosc-326-marlena_makiel_hedrzak_mijanie_i_trwanie.html

Relacja z wernisażu, przygotowana przez Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie:

Jesteś tutaj: Home Aktualności Mijanie i trwanie

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.