Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Dzień Patrona Szkoły

z inspiracji

Każdego roku w okolicach 24 listopada obchodzimy Dzień Patrona Szkoły. Wielkie święto społeczności szkoły, jej absolwentów i wielbicieli twórczości Tadeusza Brzozowskiego. Zapyta ktoś dlaczego 24 listopada? W tym dniu 31 lat temu, w 1989 roku, odbyła się uroczystość nadania szkole imienia Profesora Tadeusza Brzozowskiego. W budynku szkoły w Miejscu Piastowym przebywało wówczas wielu zacnych gości. Była wśród nich Pani Barbara Gawdzik-Brzozowska, jej synowie Wawrzyniec i Joachim.

Kilka miesięcy wcześniej w krośnieńskim BWA prezentowane były prace przyszłego Patrona i Jego Żony. Gościliśmy w Miejscu Piastowym teatr imienia Witkacego z Zakopanego. Tadeusz Brzozowski związany był z tym teatrem. Przygotowywał scenografię, projekty kostiumów do spektakli prezentowanych przez teatr. Pokazali sztukę "Wielki teatr świata" Calderona de la Barca ze scenografią Profesora Brzozowskiego.

Jak już wspomniałem wcześniej, dzień nadania szkole imienia stał się Dniem Patrona Szkoły.

Rokrocznie wyrażamy zadowolenie i dumę z faktu, że naszym Patronem jest tak znakomity twórca i wspaniały człowiek. Odbyło się dotychczas wiele konkursów, inscenizacji, wieczorów wspomnień, przygotowano spektakle, wystawy dedykowane NASZEMU PATRONOWI.

z inspiracji2

Muszę stwierdzić, że dobrze nam się wiedzie pod tym Patronatem. Poznając dokładniej twórczość Profesora Brzozowskiego, Jego życie i działalność podświadomie wiele przejmujemy z Jego doświadczeń, myślę, że stajemy się lepsi, bardziej optymistyczni. Mam przeświadczenie, że z Nim nic złego nas nie może spotkać.

Z wiadomych powodów w bieżącym roku nie udało się zorganizować żadnej uroczystości uświetniającej Dzień Patrona Szkoły. Proponuję Wszystkim obejrzenie wspaniałego spektaklu przygotowanego w 2018 roku przez uczniów szkoły oraz katalogu i relacji z wystawy "Z inspiracji Patrona".

                                                                          "Czuj ducha Tadeusza Brzozowskiego"

                                                                                                                                    Zbigniew Gleń

 

 

Jesteś tutaj: Home Aktualności Dzień Patrona Szkoły

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.