Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Zmarł Witold Śliwiński

Witold Śliwiński 8785

Dzisiaj dotarła do mnie kolejna smutna wiadomość. Zmarł Witold Śliwiński, absolwent naszej szkoły z 1984 r. Wspaniały Artysta i Człowiek, który mimo upływu lat ciągle wracał do naszej szkoły, jej atmosfery i ludzi.

retrospekcje Witold Śliwiński

Gdy dwa lata temu wspólnie organizowaliśmy wystawę "Retrospekcje" w czterdziestą rocznicę istnienia szkoły, a prezentującą prace uczniów i nauczycieli Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. T. Brzozowskiego w Miejscu Piastowym widziałem jak bardzo emocjonalnie Witek był związany z pierwszą siedzibą szkoły. We wstępie do katalogu napisałem na ten temat parę słów "... pierwsi absolwenci ukończyli szkołę w maju 1984 roku. Ja rozpocząłem pracę w tej szkole 1 września tegoż roku. Przez osiem lat prowadzenia szkoły w Miejscu Piastowym też mocno się z nią związałem. Pokochałem to Miejsce. Dlatego dzisiaj rozumiem tę Ich więź.Gdy we wrześniu 1992 roku przenosiliśmy szkołę do Krosna towarzyszyły mi skrajne uczucia, radość mieszała się ze smutkiem i nutką nostalgii".

retrospekcje 2 Witold Śliwiński

Wystawa, o której piszę była dla Witka, myślę, że także dla Marleny Makiel, która była bardzo zaangażowana w jej powstanie taką "mieszanką" radości z dnia dzisiejszego szkoły z nostalgią za okresem spędzonym w Miejscu Piastowym.

Witek pozostawił po sobie wiele unikatowych prac w szkle, projektów, obrazów i rzeźb.

Żegnamy Cię Witku ze smutkiem, pięknie i godnie przeszedłeś doczesną drogę. Spoczywaj w pokoju.

                                                                                                                                                                                  Dyrektor
                                                                                                                                                                              Zbigniew Gleń

Jesteś tutaj: Home Aktualności Zmarł Witold Śliwiński

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.