Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Literacki sukces uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie

 konkurs literacki 2

18 grudnia br. odbyło się rozstrzygnięcie XX Konkursu Literackiego w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej - skierowanego do młodzieży południowej
Polski. Okrągły jubileusz sprawił, że oprawa i przebieg tego wydarzenia był niezwykle uroczysty, obecni byli wspaniali goście i patroni. Z grona 96 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych i dwóch kategoriach literackich – proza i poezja, wybrano i nagrodzono laureatów.  Dwie nasze uczennice stanęły na najwyższych stopniach podium:

I nagroda - Karolina Kordyś za wiersze Z pięciu koguta a ja jednym z tych pięciu i Wiersz ostatni,
II nagroda - Klaudia Jurczyk za wiersz Ikar Breugel’a.

Przewodniczący jury Pan Mariusz Kalandyk omawiając przyznane miejsca podkreślił wrażliwość, talent naszych poetek i malarskość ich wypowiedzi. Sukces dopełniła Nagroda Specjalna Starostwa Powiatowego dla Miłosza Tomkowicza za wiersze Nie ma i Pies.

Nagrody te są niezwykłe, tak jak ich twórcy – nie tylko zdolni plastycy, ale wrażliwe i piękne duchowo osoby. Spełniają się na wielu płaszczyznach artystycznych, a praca z nimi to ogromna przyjemność. Rozpiera Nas nauczycieli duma i radość, że mamy takich wspaniałych uczniów.

Justyna Czekańska

Jesteś tutaj: Home Aktualności Literacki sukces uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.