Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Kinga Furmanek - wystawa w galerii TAK

Kinga Furmanek 1

Moja przygoda ze sztuką zaczynała się bardzo skromnie. Zamykałam się w przestrzeni drobnych niedokończonych szkiców, które zazwyczaj trafiały do ognia. Nie chciałam kończyć niesprecyzowanych pomysłów. Nie dawały mi żadnej satysfakcji. To co dało mi wizje stworzenia swego świata zaczeło się dopiero kilka lat temu. W klasie pierwszej gimnazjum nieznana siła przyciągneła mnie w świat średniowiecza. Fascynacja traktowania w tym okresie śmierci, jako czegoś normalnego, dostarczyła inspiracji mojej twórczości. Ówcześni doktorzy plagi pociągali mnie swoim strojem i dostojnością. Ich historie, praca jaką wykonywali wzbudzała we mnie niebywałą ciekawość. Starałam się oddać tę tajemniczość w swoich początkowych rysunkach. Zostawałam jedynie przy formatach A4. Zwyczajnie bałam się bieli ogromnej pustej kartki. Dalszy większy krok rozwoju nastąpił u mnie w trzeciej klasie gimnazjum.  Tym razem wzieło górę zainteresowanie okresem dwudziestego wieku. Można na mojej wystawie dostrzec wiele postaci wyjętych z tego czasu. Obie fascynacje utrzymują się po dzień dzisiejszy. Oczywiście nie tworzę w tych tematych, ale akurat do tych bardzo dobrze mi się tworzy. Staram się nie dopuszczać przypadkowości w moich pracach. Szczegół, który dodaje pracy największy efekt, stawiam na wysokim miejscu. Każdy portret przedstawia obrazy ludzi ''siedzących'' w mojej głowie. Każda ma również swój charakter, temperament.

Kinga Furmanek 2

Posługuję się techniką dość skromną. Do kilkugodzinnego szkicu używam najzwyklejszych ołówków. Szkice to najważniejsza część rysunku. Zawiera wszystkie detale, które później pojawiają sie w skończonej pracy. Do lineartu posługuję się czarnym długopisem. Pragnę aby rysunki miały mocne kontury. Dodatkowo pomagam mi w tym biały żelopis, stosowany już przeważnie na końcu. Kolor i jego wyrazistość gra również pierwsze skrzypce. Do tego posługuję się sprawdzonymi przeze mnie kredkami. Czasem używam bazy z markerów aby dokładnie pokryć pory kartki.  Jeśli chce dodać pracy jeszcze więcej charakteru stosuje i inne rzeczy, typu metalicze farby, a nawet bezbarwny lakier. Stosuje go zazwyczaj na oczy bohaterów, dzięki czemu wydają się bardziej przeszklone, a czerwień żyłek wychodzi na wierzch.

Kinga Furmanek 3

Dziękuję bardzo pedagogom z mojej szkoły, bez których wystawa nie odbyłaby się. Pragnę tu również serdecznie podziękować pani Barbarze Gonerze, absolwentce liceum, w którym teraz ja mogę zdobywać wiedzę i umiejętności. Bez Jej pomcy nie znalazłabym się tutaj ani nie miałabym odwagi aby pokazać to co tworzę. Jeszcze raz pragnę wszystkim podziękować.

                                                                                                        Kinga Furmanek

 
 
Jesteś tutaj: Home Aktualności Kinga Furmanek - wystawa w galerii TAK

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.