Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Dzień Tadeusza Brzozowskiego w PLSP - rozstrzygnięcie konkursu "Mamo Tato nie pal!"

TB2

 

Dzień 26 listopada 2019 roku upłynął w naszej szkole w atmosferze twórczej zabawy, przyjaznym współzawodnictwie i integracji społeczności szkoły. Już po godzinie 8. 30 zaczęli do PLSP przybywać zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice, laureaci którzy wzięli udział w X powiatowym konkursie „ Tato Mamo nie pal”. Konkurs ten organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Krośnie i przy współudziale Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Brzozowskiego, stał się pretekstem do działań profilaktycznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i promowania zdrowego trybu życia. Nagrodzone prace, wykonane przez uczniów: przedszkoli i szkół podstawowych w różnych kategoriach wiekowych były eksponowane na szkolnych korytarzach, dzieci otrzymały dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatora. Uczniowie naszej szkoły przygotowali część artystyczną, recytowali wiersze o tematyce konkursu, czytano anegdoty o paleniu oraz odgrywane były scenki przedstawiające szkodliwe skutki palenia. Wywołały one wśród uczestników wiele uśmiechu i radości.

Drugim punktem uroczystości stały się obchody Dnia Patrona Szkoły. Społeczność szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi uczestniczyła w pokazie filmu o Tadeuszu Brzozowskim i jego pracach, film powstał z okazji wystawy prac Tadeusza Brzozowskiego w rocznicę jego 100- urodzin. Wystawa miała miejsce we Wrocławiu w 2018 roku. Następnie uczniowie kl. III zaprezentowali przygotowane przez siebie przedstawienie teatralne zatytułowane „Dzień T. B.”. W sceniczny sposób oglądaliśmy zmagania artysty z materią plastyczną, uczniowie przybliżali świat jego pracowni. Ta interesująca słowno plastyczna gra dało możliwość popatrzenia na Tadeusza Brzozowskiego jako człowieka uwikłanego w sztukę, z którą był w symbiozie, a z niej wynikał obraz.

Młodzież szkoły uczestniczyła we wcześniej przygotowanych konkursach, których finał i rozwiązanie przypadło w ten dzień. Pierwszy zorganizowany dla klas pierwszych dotyczył znajomości wiedzy z historii sztuki o twórczości i postaci Tadeusza Brzozowkiego. Osoby które „wypadły” w tym konkursie najlepiej otrzymały nagrody i wyróżnienia . Zadaniem drugiego konkursu było zaprojektowanie i wykonanie elementu stroju lub rekwizytu teatralnego inspirowanego twórczością T. Brzozowskiego. Celem było zachęcenie młodych plastyków do twórczych poszukiwań i rozwiązań plastycznych związanych z twórczością Patrona Szkoły. Uczniowie prezentowali swoje wymyślone kreacje, a komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli młodzieży, pedagogów i dyrektora szkoły, dokonała wyboru najciekawszych pomysłów. Wygrała klasa II, której prace komisja oceniła najwyżej-gratulujemy. Ostatnim punktem wspólnej zabawy było „Brzozowskie koło pytań i zadań”. Wybrani uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami losowali pytania i zadania, na które odpowiadali i zdobywali punkty. Ta rywalizacja, która integrowała zespoły klasowe, jednocześnie sprawdzała wiedzę o życiu i twórczości patrona.

Myślę, że ten dzień zapisze się w naszej pamięci jako SPOTKANIE. „Spotkanie” z Tadeuszem Brzozowskim- Pat onem naszej szkoły oraz spotkanie społeczności szkoły, dla której zabawa i przebywanie z sobą stanowi ważny element integracyjny. Dziękuję wszystkim pedagogom i wychowawcom za doping młodzieży do kreatywności i działania, za przygotowanie uroczystości i konkursów. Uczniom gratulujemy pomysłowości i życzymy, aby w postaci Tadeusza Brzozowskiego odnajdywali wzór do naśladowania.

Grzegorz Tomkowicz 

 

TB3

TB

TB4

TB5

Jesteś tutaj: Home Aktualności Dzień Tadeusza Brzozowskiego w PLSP - rozstrzygnięcie konkursu "Mamo Tato nie pal!"

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.