Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

W Kielcach też dobrze

7 listopada br. rozstrzygnięto XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Pudełko zwane wyobraźnią" tym razem dedykowany Edwardowi Stachurze. Organizatorem tego konkursu jest niezmiennie Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach.

Gratuluję kieleckiemu plastykowi pomysłu na konkurs. Połączenie sztuk plastycznych z twórczością poetycką jest doskonałym sposobem zainteresowania uczniów naszych szkół literaturą. Wszystkie edycje konkursu były bardzo ciekawe. Uczniowie zawsze spotykają się z wyjątkową twórczością wyjątkowych poetów. Tak też było w tym  roku.

Z wielką radością informuję, że wśród 558 prac, które napłynęły na konkurs prace naszych uczniów zostały bardzo dobrze ocenione przez Jury, które obradowało w składzie:

- Prof. Maria Targońska - ASP Gdańsk
- Prof. Bogusława Bortnik-Morajda
- Prof. Marek Olszyński - Uniwersytet Rzeszowski

Miłosz Tomkowicz zdobył wyróżnienie w kategorii uczniów klas III i IV liceów plastycznych i klas IV-VI ogólnokształcących szkół sztuk pięknych. Oprócz prac Miłosza Jury wysoko oceniło pracę Jarka Rokity, kwalifikując ją do wystawy pokonkursowej. Kwalifikację taką uzyskało tylko 25 prac.

Serdecznie gratuluję Miłoszowi i Jarkowi oraz Koledze Marcinowi Płoszajowi, pod którego kierunkiem powstawały prace. Dziękuję także Koleżance Justynie Czekańskiej, która zapoznała uczniów z piękną, często przewrotną i oryginalną twórczością Edwarda Stachury.

Zbigniew Gleń

Jesteś tutaj: Home Aktualności W Kielcach też dobrze

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.