Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Jadłodzielnia w Krośnie - czyli dziel się i częstuj!

jadlokrosno
 
 28 października o godz 11.00 na ul. Spółdzielczej w Krośnie miała miejsce chwila niezwykła i .. historyczna. Dzięki życzliwości władz miasta i wsparciu lokalnego biznesmena który użyczył lokal udało się otworzyć pierwszą w Krośnie Jadłodzielnię. Współinicjatorką tego pomysłu jest uczennica kl.I naszej szkoły Jadwiga Drużycka. Jadwiga to osoba bardzo zaangażowana w różne działania społeczne, brała m.in udział w Ogólonopolskim Strajku Klimatycznym. Teraz będzie wolontariuszką w Jadłodzielni.
 
jadlokrosno4
 
jadlokrosno 1
 
        "ZOSTAW JEŚLI MASZ ZA DUŻO, WEŹ JEŚLI POTRZEBUJESZ" - to idea przewodnia powstających w kolejnych miastach jadłodzielni. Wystarczy lodówka i kilka półek w ogólnodostępnym miejscu. Jadlodzielnie wpisują się w ideę foodsharingu czyli nieodpłatnego dzielenia się jedzeniem. Ten ruch jest wyrazem niezgody wobec gigantycznego i dramatycznego marnotrawstwa jedzenia. Co roku na świecie do śmieci trafia 1,3 miliarda ton jedzenia!!! (dane za Organizacją ds. Wyżywienia I Rolnictwa). Polak marnuje średnio 52 kg rocznie!
        Te fakty niezbicie dowodzą, że ruch na rzecz ratowania żywności jest niezbędny. To nie tylko uratowana żywność to także niezmarnowana energia i woda, a także zachowanie szacunku do pracy osób które tę żywność wyprodukowały. Tym bardziej mamy powody do dumy że w naszym niewielkim mieście znalazla się grupa pasjonatów, społeczników dzięki którym powstała jadlodzielnia.
        Uroczystego otwarcia  jadłodzielni dokonał pan prezydent miasta Krosna Piotr Przytocki, obecni byli przedstawiciele lokalnych mediów, organizacji społecznych i Krośnianie zaintrygowani zamieszaniem na ulicy:). A "działo się  muzycznie, plastycznie i kulinarnie." 
                                                                                                                                                           E. Zajdel   fot Marcin Płoszaj
jadlokrosno 3
 
jadlokrosno 2
Jesteś tutaj: Home Aktualności Jadłodzielnia w Krośnie - czyli dziel się i częstuj!

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.