Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

ZATARTE GRANICE - GABRIELA PELC - wystawa w galerii TAK

2019Gabriela Pelc 2

Oglądając pokazane na ekspozycji prace nasuwa się stwierdzenie, że jak na młody wiek Gabrysi ( jest jeszcze uczennicą klasy II) to warsztat rysunkowy, który przecież cały czas poznaje, jest opanowany na wysokim poziomie. Sposób studyjnego obserwowania i analizowania postaci oraz przedmiotów staje się w programie komputerowym pretekstem do działań twórczych, do pogłębionej gry plastycznej, do gry konwencjami. Jej świat realny, studyjne rysunki postaci, opracowania portretowe mieszają się z fantazyjnym patrzeniem, z literacką opowieścią, nietuzinkowymi zestawieniami przedmiotów i zdarzeń. Gabrysia zamienia ołówek i cienkopis w piórko komputerowe, w graficzny rysik i tablet, i przekształca świat tak, aby z rzeczywistego stał się światem fantastycznym. Przyglądając się jej pracom, można dostrzec, iż granica między tym, co realne a fantastyczne zostaje zatarta. Uważny obserwator wyławia w jej pracach fantastyczną warstwę znaczeniową i ma możliwość dokonania własnej interpretacji. I choć zdobywanie umiejętności warsztatowych (rysunkowych, plastycznych, komputerowych programów graficznych) to proces długi, ciągły i żmudny, to w rezultacie przynoszący twórczą satysfakcję i motywację do dalszego rozwoju. Gabriela ma na swoim koncie kilka sukcesów w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Pozostaje życzyć młodej artystce, aby w swoich pracach pokazywała więcej optymizmu i radości życia, które jest piękne i godne zachwytu.

 Internetowa galeria prac plastycznych Gabrysi Pelc                                                                                                                                Grzegorz Tomkowicz

2019Gabriela Pelc 1

ZATARTE GRANICE - GABRIELA PELC - to kolejna wystawa prac plastycznych w szkolnej galerii „TAK”.

Jesteś tutaj: Home Aktualności ZATARTE GRANICE - GABRIELA PELC - wystawa w galerii TAK

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.