Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Pierwszy Dzień Wiosny w Plastyku

 22 marca Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował spotkanie z okazji I Dnia Wiosny po hasłem Dzień Różnorodności. Chcielibyśmy takie spotkania organizować corocznie i poświęcać je różnym grupom społecznym, a szczególnie tym które doświadczają  przejawów uprzedzeń i dyskryminacji. Marzec to nie tylko zwyczajowo miesiąc powitania wiosny, ale także idealny czas by właśnie poruszyć  temat uprzedzeń, stereotypów, dyskryminacji choć są to tematy ważne i aktualne przez cały rok. W tym miesiącu jest ku temu bowiem wiele sprzyjających okazji:8 marca - Międzynarodowy Dzień Kobiet, 17 marca - Międzynarodowy Dzień Inwalidów, 21 marca - Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową. My tegoroczny Dzień Różnorodności poświęciliśmy osobom z niepełnosprawnościami.
W prezentacji przygotowanej przez Karolinę Kordyś i Olę Antoniuk "Różnorodność zawiera niepełnosprawność" poznaliśmy problemy osób niepełnosprawnych, uświadomiliśmy sobie z jakimi barierami, nie tylko architektonicznymi, spotykają się na co dzień, dowiedzieliśmy się że dzięki własnej determinacji i pokonywaniu słabości osoby niepełnosprawne kształcą się, pracują w ulubionym zawodzie, realizują swoje pasje. Finałem prezentacji był projekcja filmu ''Cyrk motyli" - inspirujący seans o metamorfozie życia z udziałem Nicka Vujcicia. Mężczyzna  urodził się z rzadką chorobą - całkowitym brakiem kończyn. Niespotykana siła charakteru pozwoliła mu zwalczyć olbrzymie ograniczenia i realizować konsekwentnie własne plany i marzenia. Obecnie jest numerem 1 wśród mówców motywacyjnych.

2019wiosna 3

 
   W drugiej części spotkania oddaliśmy głos naszym gościom Oli Smolik i Paulinie Wiatrowskiej, dziewczyny, kiedyś uczennice naszej szkoły, obecnie są absolwentkami wydziałów architektury wnętrz i od niedawna  prowadzą Studio projektowania wnętrz w. Krośnie. Dziewczyny przedstawiły nam prezentację kierunków które ukończyły ( Ola jest absolwentką politechniki a Paulina ASP), pokazały przykłady zrealizowanych przez siebie projektów , zapoznały pokrótce z programami graficznymi na których pracują, a także przekazały wiele cennych wskazówek i informacji osobom które planują taki wybór kierunku kształcenia .Dziewczyny zadeklarowały chęć pomocy i otwarte  studio dla chętnych uczniów.  Cóż to byłoby za powitanie wiosny bez wiosennych porządków?   A więc na koniec "wspólna ekipa "uczniów i pedagogów z entuzjazmem ruszyła porządkować obejście i okolice wjazdu do szkoły.                                                                                                                    E. Zajdel
 
2019wiosna 2
 
2019wiosna 1
Jesteś tutaj: Home Aktualności Pierwszy Dzień Wiosny w Plastyku

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.