Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Sukces Kingi Zajchowskiej.

triennale zakopane 1

W październiku 2018 r. w ZSP im. A. Kenara w Zakopanem w szkolnej galerii "Strug" odbyła się ważna cykliczna wystawa 11 Ogólnopolskiego Triennale Rzeźby w Drewnie. Laureatką konkursu została nasza absolwentka Kinga Zajchowska, otrzymując wyróżnienie za rzeźbę "Spadochroniarze". Wśród kilku prac, reprezentujących naszą szkołę, jej praca jest wyjątkowa ze względu na temat.
W części pisemnej pracy dyplomowej Kinga pisze: "Spadochroniarstwo to moja pasja, ten sport sprawia, że czuję, że żyję, dzięki adrenalinie, która mu towarzyszy. Jest to dla mnie ważne, by pokazać oba moje zainteresowania połączone w jedno. Właśnie dlatego chciałam wyrzeźbić skoczków spadochronowych, zaklętych w jednej sekundzie ich wspaniałego lotu, jak wolne ptaki, których nie ogranicza grawitacja". Warto dodać, że rzeźba jest wyeksponowana na stalowych prętach, zamocowanych w kamieniu. Podkreśla to symbolicznie wrażenie ruchu, przestrzeni oraz ekstremalnych emocji.
Gorąco gratulujemy Kindze oraz wszystkim uczestnikom Triennale wysokiego poziomu prac!

triennale zakopane 4

triennale zakopane 2

 

Jesteś tutaj: Home Aktualności Sukces Kingi Zajchowskiej.

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.