Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Światowy Dzień Zwierząt

animals 2
29 października Szkolny Klub Wolontariusza zaprosił społeczność szkolną na spotkanie z okazji obchodzonego w tym miesiącu Światowego Dnia Zwierząt i Światowego Miesiąca Dobroci dla Zwierząt. Prowadzący przypomnieli najważniejsze fakty związane z tymi obchodami. Światowy Dzień Zwierząt uchwalono na świecie w 1931 r.  W Polsce obchodzimy go od 1993 roku. 4 lata później przyjęto ustawę o ochronie zwierząt której artykuł I brzmi: " Zwierzę jaki istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia nie jest rzeczą. Człowiek winien jest mu poszanowanie, ochronę i opiekę"
W prezentacji przygotowanej przez Karolinę Kordyś i Olę Antoniuk przypomniano sylwetkę Św. Franciszka z Asyżu - patrona zwierząt i ekologii. Poznaliśmy też organizacje i fundacje które zajmują się walką o prawa zwierząt i organizują dla nich pomoc. Więcej miejsca poświęcono organizacji  WWF której misją jest ochrona ginących na Ziemi gatunków zwierząt i całego ekosystemu. Spotkanie zakończyła projekcja filmu "Zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt". Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza przypomniał też apele krośnieńskich organizacji zajmujących się pomocą dla zwierząt kociarni i przytuliska dla psów o wsparcie i rozważnie ewentualnej adopcji bezdomnych zwierzaków.  
                                                                                                                                                          E. Zajdel
 
 
animals 1
Jesteś tutaj: Home Aktualności Światowy Dzień Zwierząt

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.