Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Aktualności

Otrzęsiny 2021

Zgodnie ze starym zwyczajem uczniowie klasy pierwszej zostali poddani próbie zwanej "otrzęsinami". Nie mogliśmy też zapomnieć, że z powodu pandemii w ubiegłym roku zaszczytu tegoż nie dostąpili uczniowie obecnej klasy drugiej. W tym roku szkolnym otrzęsiny były więc podwójne - podwójna radość i podwójne ślubowanie. Wszyscy doskonale wykonali przydzielone zadania i przeszli próbę pomyślnie. Tym samym zostali włączeni w znamienite grono uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie.

I tak oto wieloletniej tradycji stało się zadość.

 

Otrzęsiny I klasy Otrzęsiny I klasy Otrzęsiny I klasy Otrzęsiny I klasy Otrzęsiny I klasy Otrzęsiny I klasy Otrzęsiny I klasy Otrzęsiny I klasy Otrzęsiny I klasy Otrzęsiny I klasy Otrzęsiny I klasy Otrzęsiny I klasy Otrzęsiny I klasy Otrzęsiny I klasy Otrzęsiny I klasy Otrzęsiny I klasy Otrzęsiny I klasy Otrzęsiny I klasy

Pamięci Pana Romana

14 października br. mija pięć lat od śmierci Pana Romana Kasprzyka, długoletniego pracownika naszej szkoły. Osoby wobec której nie można było przejść obojętnie. Witał każdego spotkanego na terenie szkoły szerokim, szczerym uśmiechem i charakterystycznym pozdrowieniem "co tam słychać, np. Panie Dyrektorze?".

Przez 22 lata pracy w naszym plastyku dał się poznać jako niezwykle oddany i sumienny Kolega i Pracownik. Był bardzo rzetelny, odpowiedzialny i pracowity. Umiał i chciał zrobić wszystko. Każde wakacje spędzał z pędzlem w ręku. Malował, odświeżał wszystkie pracownie, gabinety i korytarze. Niezastąpione były Jego porady i uwagi. Wszyscy, począwszy od uczniów aż po dyrektora korzystali z Jego doświadczenia, umiejętności i wiedzy.

Był powszechnie lubiany i ceniony także za takt, kulturę i dystans wobec Siebie i Innych.

Takiego Go pamiętam i będę pamiętał.

Pragnę Go przypomnieć pięknym wierszem z tomiku "Trochę" Karoliny Witkiewicz.

Zbigniew Gleń

Pan Woźny

Oswajał spętany pęk kluczy

Dzwonkowi użyczał głosu
i towarzystwa pustym korytarzom

Zostawił nam
gipsowe oblicze
zapatrzone w jesień
i fachowo stłamszony stos
liści - buntowników

Roman Kasprzyk

Dzień Skiety

4.10.2021 r. w naszej szkole miała miejsce akcja „Dzień Skiety”. Bawiliśmy się wspólnie prezentując różnorodne skarpety. Zainteresowanych namawiamy do przejrzenia galerii naszych zdjęć. Pierwsze koty za płoty, kolejne akcje już niedługo - serdecznie zapraszamy do udziału!

Samorząd Uczniowski

 

Dzień Skiety Dzień Skiety
Dzień Skiety Dzień Skiety
Dzień Skiety Dzień Skiety
Dzień Skiety

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

dzien ken

Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej składamy serdeczne życzenia wszystkim Nauczycielom - zarówno tym, których widzimy na co dzień jak i tym emerytowanym.

Życzymy Wam przede wszystkim radości z wykonywanego zawodu, spokoju i cierpliwości, samych sukcesów w karierze i tego co niezmiennie najważniejsze – zdrowia. Tym samym dziękujemy za trud włożony w codzienną pracę z uczniami oraz przekazywaną nam bezcenną wiedzę.
W związku z występowaniem coraz niższych temperatur, załączamy receptę i nalegamy do skrupulatnego stosowania się do zalecenia.

Samorząd Uczniowski

Wizyta w Etnocentrum

30 września 2021 r. uczniowie PLSP w Krośnie odwiedzili Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej. Przedmiotem wizyty w pięknie i nowocześnie zaadoptowanym obiekcie dawnego dworca kolejowego były dwie wystawy: rzeźby w kamieniu Grzegorza Tomkowicza - naszego profesora od rzeźby i wszelkich spraw ogólnoplastycznych oraz długo wyczekiwane rezultaty warsztatów ceramicznych "Ence pence w glinę ręce". Obie wystawy stanowią piękny i dopełniający się obraz artystycznych dokonań uczniów i ich mistrza. Można je zwiedzać do połowy listopada. Gratulujemy wszystkim autorom!

Paweł Leszega

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Home Aktualności

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.