Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Aktualności

Nasza Paczucha już na miejscu :)

paczucha 1

W piątek 7 grudnia mieliśmy jedyną i niepowtarzalną okazję zawieźć zebrane paczki do wybranej przez nas  Rodziny. Tak trudno jest opisać to wydarzenie, brakuje słów... Radość Rodziny była niesamowita - radość przez łzy. Otrzymali wszystko, czego potrzebowali a dodatkowo mogliśmy spełnić ich "gwiazdkowe" marzenia. Teraz już możemy być spokojni, że ich tegoroczne Święta z pewnością będą cudowne, piękniejsze niż te obchodzone we wcześniejszych latach. I nie tylko święta, bo zapasów żywności, środków chemicznych, kosmetyków oraz odzieży i obuwia wystarczy na zdecydowanie dłużej. Podziękowaniom nie było końca. To niesamowite przeżycie cieszyć się szczęściem innych. A radość malutkiej Karolinki warta jest więcej niż tysiące słów. Fantastycznie jest pomagać.

paczucha 2

W ten weekend 17 tysięcy "Paczkowych Rodzin" otrzymało pomoc - mądrą pomoc. To wprost niesamowite. Dziękujemy jeszcze raz gorąco tym wszystkim, którzy włączyli się w organizowanie zbiórki. Jesteście wspaniałymi, pięknymi ludźmi i macie moc zmieniania historii. Na dobre. Dziękuję serdecznie pani Magdalenie Stochli, wolontariuszkom z klasy IV: Marlenie i Natalii oraz mojej córeczce, że mogły towarzyszyć mi w tym wzruszającym momencie. 
                                                                                                                                                              Patrycja Wojnar 

RETROSPEKCJE - pedagodzy i absolwenci PLSP 1984-1992

Termin: 14.12.18 – 4.01.2019r.

Wernisaż wystawy w dniu 14 grudnia 2018 roku o godzinie 17.00

Rotor WitoldŚLiwiński

                                                                                                                                                                        Rotor   Witold Śliwiński

 

Inicjatorem wystawy twórczości absolwentów i nauczycieli Liceum Plastycznego w Miejscu Piastowym jest Witold Śliwiński – znany i ceniony twórca szkła artystycznego oraz producent galanterii szklanej. Wystawa ma na celu pokazanie aktualnego dorobku artystów, którzy w latach 1984 – 1992 byli uczniami Liceum w Miejscu Piastowym. Dla wielu z nich szkoła miała ogromne znaczenie emocjonalne: to w niej stawiali pierwsze kroki na niwie artystycznej, tam przeżywali pierwsze miłości, pisali wiersze, przeżywali rozterki młodości. Dopełnienie ekspozycji stanowić będą prace plastyczne nauczycieli Liceum, którzy w tamtym okresie byli mistrzami dla swoich uczniów.

MaciejGryglaszewskiSpadającakometa

                                                                                                                                       Spadająca kometa   Maciej Gryglaszewski

I jeszcze kilka zdań od dyrektora Liceum – pana Zbigniewa Glenia: „…rok szkolny 2018/2019 jest czterdziestym w historii pracy szkoły. Przez te lata zmieniały się specjalności, specjalizacje, pracownie, siedziba szkoły, nauczyciele, natomiast jedno pozostało niezmienne- serce do sztuki, do poszukiwania w otaczającym świecie Piękna, Dobra i Mądrości. Spotkanie po latach, którego jesteśmy świadkami daje, okazję do przemyśleń na temat przemian jakim podlega sztuka, jak zmieniają się konwencje i formy artystycznej wypowiedzi. To spotkanie to konfrontacja postaw, osiągnięć i dokonań. Dzisiaj w pewien sposób zatrzymujemy czas, wspominamy minione lata. Siła tradycji i pasja pozwalają nam zapisywać kolejne karty historii Liceum Plastycznego im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie, które początki swe miało w magicznym Miejscu Piastowym”.

StanisławaOlszańskaMarszałek Zawirowania

                                                                                                                             Zawirowania     Stanisława Olszańska Marszałek

NiesienieBelkiBogdanKlechowski

                                                                                                                                                Niesienie Belki    Bogdan Klechowski

Dzień Dawcy w LP - PODARUJ KOMUŚ SZANSĘ NA ŻYCIE

DKMS 2

5 grudnia 2016 roku społeczność Liceum Plastycznego w Krośnie miała możliwość zapoznać się ze szczegółami akcji zbierania próbek DNA na potrzeby ewentualnego przeszczepu szpiku kostnego. Do rejestru dawców zgłosiło się 12 nowych osób.

 dawcy szpiku

DKMS 3

DKMS 1

DKMS 4

 

"Lubię ludzi- Szlachetna Paczka 2018"

2018szlachetna 1
Nasza drużyna Szlachetnej Paczki powiększona o darczyńców spoza szkoły (gorące podziękowania), zebrała  w tym roku rekordową ilość darów. 12 paczek pięknie zapakowanych przez p. prof. Patrycję Wojnar przy dużym wsparciu wolontariuszki Judyty Gromek :) "pomieściło" najważniejsze potrzeby wybranej przez nas rodziny.
   Zakupiliśmy sprzęt komputerowy, pościel, odzież, obuwie, artykuły spożywcze i chemiczne, kosmetyki.
2018szlachetna 3
   Udało nam się spełnić także marzenia naszych podopiecznych; pani Magda na pewno ucieszy się z biżuterii, 16 - letnia Marcelina z nowiutkich szpilek, Janek zagra w dizajnerskich korkach, a najmłodsza pociecha  pani Magdy 6 - letnia Karolinka będzie mogła spędzać czas na zabawie z bohaterami bajki "Kraina lodu".
2018szlachetna 2
    Cieszymy się, iż organizując od kliku lat w szkole tę akcję "zarażaliśmy" tą formą  pomocy rodzinom coraz większą liczbę osób. Okazuje się, że pomaganie przynosi radość i satysfakcję. A to jest przecież jeden z celów Szlachetnej Paczki.       
                                                                                                                                                                             E. Zajdel

Dzień patrona szkoły Tadeusza Brzozowskiego

akademiaPatron 1

akademiaPatron 3

akademiaPatron 2

Jesteś tutaj: Home Aktualności