Nowe kierunki kształcenia - ARANŻACJA WNĘTRZ oraz PROJEKTOWANIE WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH!

Arrow up
Arrow down
Chcesz w przyszłości studiować architekturę?
Malarstwo?
Rzeźbę?
Grafikę?
Zostań uczniem naszej szkoły! My przygotujemy Cię do tych studiów!

Aktualności

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZAGRAŁA PO RAZ 28

WOSP2020 3

To niesamowite jak leci ten czas. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w tym roku po raz 28!!! A my razem z nią.

WOSP2020 2

To już nasza szkolna tradycja, że rokrocznie włączamy się w kwestowanie na rzecz pomocy dzieciom. I tym razem nie mogło być inaczej.
Uczennice ze Szkolnego Koła Wolontariatu: Aleksandra Antoniuk, Gabriela Pniewska, Natalia Bury, Karolina Królicka, Klaudia Miśkowicz oraz Emanuela Muszyńska a także pani Patrycja Wojnar wraz z córką Anielą chętnie włączyły się w działania Orkiestry. Nasza szkolna ekipa zbierała pieniążki głównie podczas koncertów w RCKP 5 i 11 stycznia, na Wielkim Morsowaniu nad Wisłokiem oraz "tam, gdzie tylko się dało" ;)

WOSP2020 1

W tym roku hasłem przewodnim Orkiestry był slogan WIATR W ŻAGLE, a pieniążki zbierane były na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Czy znów padnie rekord? Na koncie WOŚP znajduje się jak na razie suma ponad 115 milionów złotych i cały czas wzrasta. Krosno zebrało do tej pory 188 tysięcy złotych. A my jako szkoła dorzuciliśmy swoją cegiełkę wartą 1915 zł 28 groszy. Mieliśmy jeszcze nieoczekiwanego małego wolontariusza w postaci przyjaciółki Anieli. Marysia zrobiła swoją prywatną kwestę w Rodzinie. Zbierała pieniążki rozdając czerwone serduszka ;) i otrzymaną kwotę 40 zł wpłaciliśmy na konto WOŚP.  Po raz kolejny możemy śmiało stwierdzić, że cudownie jest pomagać. I tak będziemy działać - do końca świata i jeden dzień dłużej...

WOSP2020 4

Z cyklu "Piszą o nas"...

Portal krosno24.pl opublikował bardzo ciekawy artykuł na temat naszego krośnieńskiego "plastyka". Zapraszamy co lektury!

>> ARTYKUŁ <<

Żegnamy Cię Droga Marlenko

marlena

 

31 grudnia 2019 roku zmarła Marlena Makiel-Hędrzak.

W latach 1983-1988 była uczennicą naszej szkoły. Ukończyła ją z wyróżnieniem, podobnie jak studia w  Instytucie Wychowania Artystycznego  UMCS w Lublinie. Po studiach podjęła pracę w Instytucie Sztuk Pięknych w WSP w Rzeszowie, obecnie na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego jako profesor nadzwyczajny prowadząc pracownię rysunku.

Realizowała się artystycznie w rysunku, malarstwie i grafice. Jej twórczość prezentowana była na 30 wystawach indywidualnych i wielu zbiorowych. Osobną dziedziną sztuki, w której Marlena się wypowiadała jest poezja. Subtelne, wrażliwe, pełne głębokich estetycznych i etycznych obserwacji strofy wspaniale korespondują z Jej rysunkami, grafikami, ilustracjami i tworzą jedną artystyczną całość.

Marlena to autorka wielu artykułów i opracowań o sztuce prezentowanych w katalogach oraz na łamach pisma literacko-artystycznego „Fraza”, rocznika Instytutu Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego „Warstwy” i wielu wydawnictw ogólnopolskich i uczelnianych.

Szczycimy się współpracą z naszą wybitną absolwentką. Zawsze gościła na wystawach prac uczniów, pedagogów szkoły. Brała udział w innych ważnych wydarzeniach związanych z naszą szkołą.
Między innymi dwa razy przyjęła nasze zaproszenie do pracy w Jury Ogólnopolskiego Biennale w „W stronę Fantazji i Wyobraźni”.

Droga Marlenko będzie nam brakowało Twoich mądrych, ciepłych i życzliwych rad i uwag, Twojego szczerego radosnego uśmiechu, taktu i umiejętności roztaczania  aury spokoju, wiary i miłości.

Piszę te słowa w atmosferze minionych Świąt Bożego Narodzenia. Towarzyszy mi  piękna kolęda dla Nieobecnych i jej optymistyczny przekaz, który łagodzi smutek i żal, gdyż  „ …Odeszli po to by żyć,
                  I tym razem będą żyć wiecznie…”


Zbigniew Gleń

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 4 stycznia 2020 roku o godz. 9.30 w Sanktuarium Jana Pawła II w Krośnie.

 

WOŚP 2020 - Licytacja prac plastycznych w BWA

wosp1

wosp2

wosp3

wosp4

Życzenia Świąteczne

zyczenia swiateczne 2019

Jesteś tutaj: Home Aktualności

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.